אילו מחלות מזכות בפטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא מס החל על כל אזרח במדינה ואת גובהו ותנאיו קובעת הממשלה.

כל אזרח במדינת ישראל מחויב לשלם מס הכנסה בין אם הוא שכיר/עצמאי.

כספי המס הללו הולכים לקופת המממשלה, וזו דואגת בעזרתם לרווחת כלל הציבור הישראלי במדינה.

ישנם אנשים הפטורים מתשלום מס הכנסה עקב מגבלות/הטבות מסוימות, ובינהן גם מחלות אשר חלק מהציבור נחשף אליהן.

אז אילו מחלות מזכות אותנו מתשלום?

 

טרשת נפוצה – מחלה עם פגיעה לא נעימה

הטרשת הנפוצה היא מחלה שפוגעת במערכת העצבים המרכזית שבגוף. זהו בעצם שיבוש של המערכת החיסונית שבמקום לתקוף גופים זרים, תוקפת חלבון מסוים בגוף הנקרא: ״מיאלין״ והוא אחראי להעברת מסרים בין תאי העצב השונים ולשמירה על תקינותם. לסובלים ממנה יש תסמינים של תחושת נימול, דחיפות במתן שתן, ראות לקויה, הפרעה בדיבור וכו׳. לא כל מי שנושא את המחלה עמו, מבחין בתסמינים הללו מיד.

 

מחלת ריאות – פוגעת בנשימה קשות

מחלת ריאות היא מחלה שפוגעת ברכיב הכי חיוני לנו בתור בני אדם, והוא החמצן שנכנס לגופנו. זו מחלה שחוסמת במידה כזו או אחרת (יש 2 סוגים, כשהסוג השני מתקדם וקשה יותר) את זרימת האוויר שאנו מכניסים לגוף, ומתקשה בהוצאת הפחמן הדו חמצני מהגוף שלנו. כשאנו רוצים להשיג פטור ממס הכנסה עקב מחלה, מחלת ריאות בהחלט עונה על הדרישות. היא קשה ולא נעימה, ופוגעת באורח החיים בצורה קשה.

 

השמנת יתר – זו פגיעה שעברה כברת דרך

השמנת יתר עד לא מזמן בכלל לא הייתה מכונה כמחלה, ורק לאחרונה ההסתדרות הרפואית קבעה כי זו אכן מחלה. הסובלים ממנה, יכולים לסבול מהמון מחלות ותופעות קשות בעתיד. השמנת יתר חלה כשהאדם אוכל מזון הרבה יותר מהכמות שנדרשת לו לפעילות היומית שלו, והעודף השומני שנוצר, מצטבר ונשאר תקוע במחסן לאנרגיה עודפת. היא מכבידה על פעילות הלב, הריאות, הכבד, הכליות. היא גם קשורה למחלות כמו דום נשימה בשינה, סוכרת, יתר לחץ דם ועוד המון.

 

פרקינסון – מתרחבת יותר בזמן האחרון

פרקינסון זו מחלה שפוגעת בעיקר באנשים מבוגרים, אך בשנים האחרונות פוגעת בצעירים יותר ויותר. מדובר. פגיעה בחומר הנקרא: ״דופמין״, שנמצא במוח שלנו, והוא הגורם להעברת מסרים בין התאים במוח, והוא בעצם אחראי ליכולת שלנו לבצע תנועות בצורה תקינה. המחלה מאופיינת ברעד של הגוף, האטה בתנועותיו, שינויים מסיימים בדיבור ובכתיבה, קושי ביציבות והליכה מסורבלת.

 

המחלה באמת מזכה ממס הכנסה

כל המחלות הצוינו לעיל, מזכות אותנו ונותנות לנו פטור מתשלומי מס הכנסה. זוהי בהחלט הקלה משמעותית עבור החולים במחלות, מאחר והם מקדישים זמנם וכספם בעבור הטיפולים השונים, ומס הכנסה בהחלט מוריד כספים יפים מהשכר החודשי. בשביל לקבל את הפטור המיועד, העזרו במסמכים הרפואיים שיש ברשותכם ופנו למשרד מס ההכנסה שיש בקרבת ביתכם, ובקשו את מה שמגיע לכם.

מטבעות

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
כללי
מה הם החזרי מס ומי יכול לדרוש אותם?

מכירים את אותם אנשים שכל הזמן מתלוננים על גובה המיסים? שטוענים שהם עובדים קשה בכל יום בחייהם ובסופו של דבר אחוז גדול מהמשכורת שלהם הולכת לטובת תשלומי המיסים? סביר להניח

כסף ובית
נדל"ן
דמי תיווך – גלו על מה אתם משלמים

בעוד אנו נעזרים במתווכים על מנת להגיע לעסקת חיינו, לעיתים צצות מחשבות בדבר יעילותם ונחיצותם של הן המתווך, והן דמי התיווך הגבוהים אותם אנו משלמים. אמנם מחשבה זו אין בה

מפתחות
משכנתאות
כדאי לקחת שפיצר או קרן שווה?

החלטתם שאתם לא מוכנים יותר לגור בדירות שכורות? רוצים להתקדם ולקנות למשפחה דירה? אם כך, טבעי שתרצו גם לקבל עזרה מהבנק, שכן שוק הנדל"ן בישראל כוללים מחירים שמאוד קשה לעמוד