באילו מקרים נצטרך את ביטוח המבנה המשותף?

ביטוח מבנה משותף הוא ביטוח המעניק כיסוי ביטוחי לרכוש המשותף לכל דיירי הבניין. מלבד ההגנה על הרכוש, גם דיירי הבניין מוגנים מתביעות אישיות בגין פציעה במרחב המשותף. יש לא מעט מקרים בהם ביטוח כזה מציל את המבוטח מפני תשלומים גבוהים.

 

מהו ביטוח מבנה משותף?

ביטוח מבנה משותף כולל מגוון של כיסויים אותם כל ועד בית בוחר להכניס לכיסוי הביטוחי של הבניין שלו. בסופו של דבר, הכיסויים הביטוחיים שביטוח זה יכלול יכללו:

ביטוח מבנה – ביטוח על מבנה הבניין המשותף. כיסוי ביטוחי זה יכלול את חדר המדרגות, מקלט הבניין, חדר עגלות, החצר המשותפת ועוד. ביטוח כזה לא יכלול בדרך כלל את תכולת הבניין המשותפת לדיירים ובמקרים בהם יש לדיירים תכולה משותפת, רצוי לרכוש ביטוח תכולה למבנה משותף.

ביטוח צד ג' – ביטוח זה מעניק הגנה לדיירי הבניין מתביעות. על פי חוק, ניתן לתבוע את דיירי הבניין כאשר ארעה פציעה בשטח המשותף בגלל רשלנות של דיירי הבניין. ניקח לדוגמא מדרגה שבורה שהובילה לפציעה של אדם זר. האדם הנפצע רשאי לתבוע פיצויים מדיירי הבניין וכדי להגן על עצמם דיירי הבניין יכולים לרכוש ביטוח צד ג'.

הגנה מתביעות שיבוב – חשוב לוודא כי ביטוח צד ג' יכלול ביטוח הגנה מתביעות שיבוב. תביעת שיבוב היא תביעה שחברת הביטוח משלמת לתובע אך לאחר מכן היא מגלגלת אותה אל הגורם. אדם נפצע לדוגמא, תבע את הביטוח וחברת הביטוח שילמה לו. עכשיו היא מתחילה בחקירה למציאת האשם בפציעה שהתרחשה וכך היא עלולה לתבוע את אחד הדיירים בתשלום התביעה. כדי להימנע ממצבים כאלו חשוב לוודא כי ישנה הגנה מתביעות שיבוב.

כיסוי אחריות אישית – חברי ועד הבית עלולים למצוא את עצמם נתבעים אישית בלא מעט מקרי תביעה. בכדי שהם לא יצטרכו לשלם מחיר כבד בגין התפקיד שנטלו על עצמם, הם יכולים לרכוש ביטוח זה המכסה עלויות משפטיות של תביעות בנושא.

ביטוח חבות מעבידים – דיירי הבניין נחשבים כמעסיקים של המנקה והגנן. כדי למלא את חובתם כמעבידים, עליהם לרכוש ביטוח זה המגן עליהם מפני תביעת העובד.

מהו ביטוח מבנה משותף

מקרים שביטוח מבנה משותף יסייע

  • מבנה בניין שניזוק כתוצאה מהפגנה אלימה, שריפה, או אפילו אסון טבע כלשהו כמו רעידת אדמה. חשוב לציין כי הגורם הפוגע הוא משמעותי ולכל פוליסת ביטוח יש החרגות שחשוב לבדוק בעת רכישת הביטוח.
  • אדם שנפצע במהלך שהותו בבניין בגין רשלנות אחד הדיירים.
  • תביעות עבודה של עובדי הבניין
  • תביעות אישיות מול חברי הוועד בגין פעילותם כמייצגי הדיירים.
  • המבנה המשותף ינזק ודיירי הבניין יצטרכו לשלם הון רב בכדי לתקן אותו.

מקרים שביטוח מבנה משותף יסייע

שימו לב,

כמו כל ביטוח, לא כדאי לחכות לרגע האחרון. רכישת ביטוח לאחר שארע מקרה ביטוחי, לא תכסה את העלויות הנלוות למקרה עצמו וחבל. ההמלצה היא לרכוש ביטוח כזה בתוספת כל הכיסויים הנדרשים בהתאמה לצרכי הבניין שלכם מראש ובכך להגן על עצמכם.

באילו מקרים נצטרך את ביטוח המבנה המשותף

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם
שעון ומטבעות
הלוואות
6 מקומות בטוחים להלוואה

יוקר המחיה המאמיר מחודש לחודש לא מותיר הרבה ברירות. בפרט למי שמעוניין להתקדם ולרכוש נכס או להקים עסק… הצורך בהלוואה הוא נורמלי ולגיטימי. ענף ההלוואות בישראל פורה ויש מקומות רבים

חיסכון משמעותי ראשית
כללי
ייעוץ משכנתא מוביל לחיסכון משמעותי

לקחת משכנתא זה תיק רציני עבור רוב האנשים והסיבה לכך היא לא רק ההתחייבות הכלכלית. כלומר, אומנם ההתחייבות הכלכלית מלחיצה רבים מאיתנו, אך מעבר לכך, יש כאן גם עניין של

מחשב
השקעות
כמה כסף מרוויחים מקידום אתרים

אחד הדברים שמניעים את העולם, ובהתאם גם אותנו, בני האדם – הוא כסף. אנחנו חוששים מכסף, רוצים כסף ותלויים בכסף בהמון מצבים בחיים שלנו. מהסיבות האלו בדיוק חשוב לנו למצוא