חיפוש

כל היתרונות לעבוד במקום עבודה שיש לו ועד עובדים

שוק העבודה חווה לאחרונה שינויים רבים, החל ממעבר לעבודה מהבית או עבודה היברידית, אותה היכרנו בתקופת הקורונה ועד לפיטורים בחברות רבות בעקבות המיתון. כאן נשאלת השאלה, איזה מקום עבודה עדיף לבחור, חברה קטנה שגמישה יותר ויכולה להתאים את עצמה לשינויים המהירים של שוק העבודה או חברה גדולה עם ועד עובדים חזק?

 

יתרונות של עבודה במקום עם ועד עובדים

התנהלות בהתאם לתקנות ברורות

בחברה גדולה, חוזה העבודה נערך בהתאם לדרישות החוק, השכר תמיד משולם בזמן ובהתאם להנחיות. כל התהליכים של העברות מתפקיד לתפקיד, שליחה לקורסים והשתלמויות, הליכים של בדיקות רפואיות ועוד נעשים בהתאם לפקודות, חוקים ותקנות.

מגוון הטבות בנוסף לשכר העבודה

בארגון גדול עם ועד חזק, הועד יודע לדאוג לצרכי העובדים. החל ממתנות לחגים ועד להגנה במקרים של פגיעה או איום של פיטורים. אולם, אחד ההטבות המרכזיות והמשמעותיות ביותר שהארגון, בעידוד הועד, יכול להעניק לעובדיו הוא ביטוח בריאות קבוצתי או ביטוח תאונות אישיות קבוצתי. על מנת להבטיח רכישה של ביטוח האופטימלי לעובדים, מומלץ לפנות לחברה המתמחה בהגדרת דרישות בעולם של ביטוח קבוצתי. התייעצות לגבי ביטוח בריאות קבוצתי בפרש קונספט תוביל לרכישת ביטוח אופטימלי ודאגה אמיתית לעובדים.

קיום של מבנה ארגוני ברור

כל החובות והפונקציונליות בארגון גדול נקבעים בתיאורי התפקיד, כך שהעובד לא יצטרך לבצע משימות חריגות שאינן כלולות בהגדרת התפקיד שלו במקום העבודה. במידה ויש חריגות בולטות, העובד רשאי לפנות לועד עובדים שיבדוק את הנושא. כמו כן, בארגון גדול ישנה הבנה ברורה של מערכת ניהולית: כפיפות, תחומי אחריות, האצלת סמכויות וכד'. כל עובד בארגון יודע בבירור מה כלול בתפקידיו, מה עושים עמיתיו ולמי יש איזה תחום אחריות.

תרבות ארגונית מפותחת

חברות גדולות מנסות לשמור על תדמית חיובית ונוטות להשתתף בתוכניות חברתיות וערכיות ברמות השונות. הצטרפות לתוכניות מסוג זה יכולה להעניק לעובד תחושה של משמעות וערך.

טיפוח כוח אדם

העבודה עם כוח אדם אינה מתבצעת באופן ספורדי, אלא מובנית בתוך מערכת. מובטחות תקופת הסתגלות והיכרות, הכשרה פנימית וחיצונית, התמחות וגיבוש עתודת כוח אדם. בארגון גדול העובד יכול לתכנן את התפתחות הקריירה שלו יחד עם צוות משאבי האנוש.

בטחון תעסוקתי

עובדי ארגונים גדולים מרגישים יותר בטוחים, כי הם מאמינים שהמעסיק שלהם לא יפשוט רגל וגם סיכוי לפיטורים קטן יותר. בארגונים רבים בעלי ועד עובדים חזק ישנה קביעות מה שמבטיח בטחון תעסוקתי עוד יותר גדול לעובדים. בנוסף חברות גדולות נמצאות בשוק זמן רב יותר, דבר שגם מסמל ומבטיח יציבות.

 

סיכום

אין ספק שעבודה בארגון גדול שיש לו ועד עובדים חזק, מספקת לעובד בטחון ויציבות ומאפשרת לו לעבוד לפרנסתו תוך שמירה על שקט נפשי וללא חשש בפני העתיד.

יתרונות של עבודה במקום עם ועד עובדים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם
השקעות נדל"ן
השקעות
סמינרים וסדנאות להשקעות נדל"ן בדובאי

דובאי הפכה בשנים האחרונות לאחד היעדים האטרקטיביים ביותר להשקעה בנדל"ן. עם הכלכלה המשגשגת, הסביבה הפטורה ממסים ותשתית ברמה עולמית, היא הפכה למרכז למשקיעים מכל העולם. בפרט, משקיעים ישראלים גילו עניין

נתונים עסקים
כללי
איך חברת מיתוג תורמת להצלחת העסק?

אז כיצד חברת מיתוג תתרום להצלחת והגברת הפעילות העסקית? אנחנו מזמינים אתכם להסתייע בכל העזרה שצריך בכדי לגבור את התחרותיות שם בחוץ, המתחרים לתחומכם העסקי לא בוחלים באמצעים! הכול על

החזרי מס בישראל ראשית
כללי
החזרי מס במדינת ישראל – מה חשוב לדעת

ניתן להניח כי המשפט האלמותי "ידע הוא כוח" (בלטינית: "Scientia potentia est") לא הגיח לעולם מתוך עולם המס או תוך כדי התחשבות בו. עם זאת, וכאשר מדובר בהחזרי מס כיום,