התנהלות כלכלית נכונה לזוג שהתחתן: איך תחסכו ולא תכנסו למינוס

כל זוג צעיר שנמצא שלב לפני החתונה או מעט אחרי האירוע המרגש, עשוי למצוא את עצמו במציאות לא פשוטה שמצריכה ממנו התנהלות כלכלית נכונה. מדוע ההתנהלות הכלכלית כה חשובה? היא תקבע במובן מסוים את אורך החיים שלכם בשנים הקרובות, לכל הפחות. כיצד תוכלו לחסוך ולהתנהל בצורה נכונה?

 

התנהלות כלכלית נכונה

מדינת ישראל שנת 2019, אינה מודל כה פשוט ונוח לחיות ברמה הכלכלית. מיסים, הוצאות ותשלומים גבוהים ביחס לשאר מדינות העולם, מביאים לא מעט אנשים למצבים בעייתיים שבהם ה נקלעים למינוסים, הלוואות וחובות ענק לבנקים ולגופים אחרים.
כאשר מדובר בזוגות צעירים שזה עתה התחתנו או עתידים להתחתן, מדובר באבן דרך משמעותית וחשובה שעשויה לקבוע במובן מסוים כיצד ייראו החיים שלהם. לצורך העניין, זוג צעיר שלא יודע להתנהל בצורה נכונה עם הכסף שהוא מרוויח, עשוי למצוא את עצמו תוך כמה שנים ללא חיסכון כלכלי, או במצבים בעייתיים יותר – עם הלוואות ענק שהוא לא מסוגל לשלם חזרה.

כל הסיבות הללו ועוד רבות, הן מה שמביא אותנו לצורך בהתנהלות כלכלית נכונה. התנהלות כלכלית נכונה באה לידי ביטוי במגוון דרכים – החל מחיסכון כספים, הימנעות מהוצאות מיותרות, והתנהלות שוטפת נכונה של הכסף.

התנהלות נכונה

כיצד ניתן לחסוך ולא להיכנס למינוס?

החוק החשוב ביותר הוא קביעת תקציב. לצורך העניין ניקח כדוגמא זוג צעיר שעתיד להתחתן. אם הזוג ירצה לסגור אחד ממגוון אולמות אירועים יוקרתיים, צעד שהוא שגוי לחלוטין, אנו ממליצים לכם, לפני שאתם קופצים ובוחרים את הזמר האהוב עליכם להופעה בחתונה, ולפני שאתם מתקשרים לאולם הכי יקר בארץ, לקבוע את התקציב הריאלי והמתאים ביותר עבורכם. ברגע שיש לכם תקציב (וזה תקף לכל שלב בחיים ולכל נושא), יהיה לכם יותר קל להתנהל ולהימנע מהוצאות כספים מיותרות. ברגע שקבעתם לעצמכם סכום של 100 שקלים כתקציב, אתם תדעו לחלק את כלל המשימות והדרישות שלכם לאירוע שלכם תחת אותם 100 שקלים. לא מדובר כאן בקמצנות, אלא בניהול נכון ומושכל של הכסף שלכם. באמצעות ה-10 שקלים שהשארתם בקופת החיסכון, תוכלו לקנות יותר מאוחר דירה או רכב חדש. חשבו על זה בצורה הזו.

דרך חשובה מאוד שבאמצעותה תוכלו לחסוך לא מעט כסף ולהימנע מכניסה למינוס בחשבון הבנק היא על ידי הפרשה מסוימת מגובה המשכורת שלכם לטובת חיסכון. לצורך העניין, אם אדם מרוויח 100 שקלים בחודש, אם הוא ייבחר להפריש כל חודש X שקלים מהמשכורת שלו לטובת חיסכון, הוא ירוויח פעמיים: פעם ראשונה בכך שהוא ידאג שתמיד יהיה לו כסף נזיל לעת צרה, וגם ירוויח עמלה מסוימת על הכסף ששוכב בחשבון החיסכון. כך תוכלו לחסוך עוד כמה מאות שקלים כל חודש, שיהפכו לכמה אלפי שקלים בשנה ובמשך שנים רבות, יוכלו להפוך לרכב חדש או לסייע בדירה החדשה.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
get money back
כללי
הר הכסף – יתרונות

אזרחים רבים בישראל מחזיקים בחשבונות רדומים אשר לא בוצעה בהם פעילות אך קיים בהם סכומי כסף אשר נעים בין כמה עשרות לאלפים. לשימוש בהר הכסף יתרונות רבים, אשר בכוחם לשנות

אנשים רוקדים
אירועים ומופעים
השפעות הקורונה על הפרנסה ותחום האירועים

הקורונה פרצה אל חיינו במה שמרגיש כמו סערה באמצע יום בהיר. מה שהתחיל מידיעות רחוקות על סין, הפך היום לסכנה ממשית גם לבריאות הציבור ובמקביל גם להתנהלות התקינה של המשק.

מיסים אמריקאיים ראשית
מיסים
השילוב בין המיסים הישראלים לאמריקאים

החל מאמצע שנת 2016 (פחות או יותר) החלו רשויות המס בישראל לדווח לרשויות האמריקאיות על אזרחים אמריקאים הנמצאים בשטחן, על רווחים והכנסות שלהם. בנוסף, גם אזרחים ישראלים המנהלים עסקים בארה"ב,

חשבונית
טיפים פיננסים
האם רק רואה חשבון יכול להוציא תלושי שכר?

תלוש השכר כולל בתוכו נתונים רבים אודות השכר החודשי של העובד, ביניהם הפרשות וניכויים לטובת רשויות המס (מס הכנסה, ביטוח לאומי), הפרשות לקופות גמל וקרנות השתלמות, יתרה של ימי חופש