חיפוש

למה חשוב לבצע השוואות בין קופות הגמל השונות

קופת גמל היא כלי פיננסי שיכול להניב לכם רווח לא קטן. כדי להפיק ממנו את הרווח המקסימלי חשוב לבצע השוואת בין קופות גמל לבין שבוחרים אחת מהן. 

 

קופת גמל להשקעה

עוד לפני שנדבר על קופת גמל להשקעה השוואה, חשוב להבין למה קופת גמל היא אחד הכלים הפיננסיים הכי חשובים שיש. כל השקעה בבורסה מחייבת אתכם בתשלום מס רווחי הון בשיעור של 25%. לא משנה מתי תוציאו את הכסף או מה היה אחוז ההשקעה הראשוני שלכם, רבע מהרווחים לא הולכים להישאר אצלכם.

כל זה לא נכון כאשר אנחנו מדברים על קופת גמל. פתיחה של הקופה לאחר תקופת זמן מסוימת מאפשרת לכם לקבל פטור ממלא ממס עליה, כך שגם אם הרווחים שלכם היו פחותים יותר מאשר השקעה קלאסית בשוק ההון, שיעור המס בדרך כלל יסגור את הפער הזה. לפני שאתם סוגרים קופת גמל מסוימת, מומלץ לבצע השוואה בין הקופות השונות.

גובה דמי הניהול

הנתון הראשון שצריך לבדוק הוא דמי הניהול. את הקופה עצמה אתם מנהלים דרך חברה פיננסית, והרווח של החברה נגזר בדרך כלל מהרווחים שלכם, כאשר מדובר על אחוזים בודדים בלבד. עם זאת, לאחוזים הללו יכולה להיות משמעות רבת ערך כאשר בוחנים אותם לטווח הארוך ולכן כל הורדה בגובה דמי הניהול יכולה להפוך את הרווח שלכם מהקופה לגדול יותר.

 

אפיקי ההשקעה

הרווחים שלכם בקופת הגמל יקבעו ביחס לאפיקי ההשקעה שבה הקופה נמצאת. אפיקי השקעה בעלי רמת סיכון גבוהה יותר יכולים להוביל אתכם לרווחים גדולים יותר, ולהפך, סיכון נמוך יותר יוביל לתשואה קטנה יותר גם במקרה של רווח.

השיקול על איזה רמת סיכון ללכת נתון בידיים שלכם והוא בדרך בדרך כלל תלוי בשאלה תוך כמה זמן אתם צריכים את הכסף. גם כאן כדי להשוות בין אפיקי ההשקעה השונים שאותם קופות הגמל מציעות לכם כדי לבחור את הקופה שבה יש אפיק השקעה שתואם לרצון שלכם.

אפיקי ההשקעה

השוואה ביחס לטווח הרחוק

הדבר האחרון שחשוב לנו להסביר לכם הוא איך לבצע את ההשוואה. כמו כל מכשיר פיננסי אחר, גם קופת גמל היא לא משהו שאתם הולכים לפתוח בתקופה הקרובה. לאור זאת, את ההשוואה בין הקופות עליכם לבצע ביחס לטווח הארוך. ברשת תוכלו למצוא מחשבונים שונים שיעזרו לכם לראות כמה בדיוק יהיה הרווח שלכם מכל קופה, בהתאם לסכום ההפקדה וזמן הפדיון של הקופה.

 

לסיכום

קופת גמל להשקעה היא אחד המכשירים הפיננסים המשתלמים ביותר. בתנאים מסוימים, פתיחת קופת הגמל לא תחייב אתכם בתשלום מס, דבר שלא קיים באף אחד מאפיקי ההשקעה אחרים. כדי למקסם את הרווח שלכם מקופת הגמל מומלץ לבצע השוואה בין הקופות השונות. ההשוואה צריכה להתמקד בגובה דמי הניהול שאתם משלמים על הקופה ובאפיקי ההשקעה שבהם הקופה מושקעת.

למה חשוב לבצע השוואות בין קופות הגמל השונות

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם
בשר בצלייה
כללי
האם רכישת גריל גז זו השקעה משתלמת

אופי התזונה והדרך שבה מכינים את המזון, מהווים חלק חשוב בשגרת החיים של יחידים ומשפחות. אחד הדברים המכתיבים את אופי התזונה הוא, לרוב, הסביבה המיידית ואופי התזונה הכללי באזור. כך

נכס
נדל"ן
איך לייצר נכס מניב בקלות

יצירת נכס מניב בקלות היא דבר שכל אחד חולם עליו, אחרי הכל כולנו רוצים להניב תשואה גבוה בנדל"ן בקלות ומהירות, בכדי שזה יקרה אנחנו צריכים להבין כמה דברים בסיסים שיעזרו