3 טיפים לבחירת יועץ מס להחזרי מס

ההתנהלות מול רשות המיסים יכולה להיות לפעמים מייגעת ומתישה. היא מלאה בבירוקרטיה, תשומת לב לפרטים הקטנים, ולפעמים גם משך זמן לא מבוטל. כדי להימנע מהתעסקות ישירה עם כל הדברים הללו, כל שאתם צריכים לעשות הוא לפנות ליועץ מס.

ליועץ מס יש הרבה תחומי אחריות, ביניהם מילוי דו"חות לרשויות המס (על בסיס מזדמן או שנתי), ייצוגי חייבים במס למול רשות המיסים, תכנוני מס, ליווי עסקי, החזרי מס וייעוץ בגין תחומים שונים שלקוחים מעולם המיסוי. יש הרבה מאוד יועצי מס בשוק, ולכן קשה להחליט במי לבחור ומהם הקריטריונים לפיהם נאמד יועץ מס טוב. ריכזנו עבורכם שלושה טיפים שיסייעו לכם לבחור את יועץ המס האולטימטיבי לטיפול בהחזרי מס.

 

טיפ ראשון: בדקו את הכימיה ביניכם

הדבר הראשון והחשוב ביותר, הוא הכימיה ששוררת ביניכם לבין יועץ המס שלכם. האינטראקציה שלכם עם יועץ המס צריכה להרגיש לכם נעימה. קחו בחשבון שהוא הגורם שיטפל עבורכם בסוגייה משמעותית, הנוגעת בכספים שלכם, ולכן עליכם להרגיש איתו בטוחים מספיק, כך שתוכלו לפנות אליו בנינוחות עם כל שאלה או תהייה שלכם בתחום. כמו כן, חשוב לזהות בו אלמנטים של אמינות ואחריות אישית, כך שתוכלו לסמוך עליו שיבצע את הבדיקות לזכאות החזרי מס על הצד הטוב ביותר.

 

טיפ שני: מקצועיות חסרת פשרות

עולם המס הוא עולם מורכב וגדוש בחוקים ותקנות. מי שלא מגיע מהתחום יתקשה מאוד להתמצא בכל הקשור בהחזרי המס שלו, להתייחס לסעיפים הנכונים ולהבין עד תום את זכאותו בהתבסס על הנתונים השונים. יועץ מס צריך להיות כזה שבקיא מספיק בכל החוקיות בעולם המס.

מצופה ממנו להכיר מידע שלא בהכרח גלוי ומפורש ישר עם ההסתכלות בדו"ח או בתלוש השכר שלכם, כדי שיוכל לאתר את המידע שרלוונטי אליכם. בבדיקתכם את יועץ המס שלכם, שאלו אותו על הוותק שלו ועל הסוגיות עמן התמודד בשנים האחרונות. כך יהיה לכם קנה מידה בנוגע לניסיון שלו ולהיקף לקוחותיו, אשר יעידו לרוב על מקצועיותו ובקיאותו בתחום.

 

טיפ שלישי: דברו יותר, עשו פחות

באופן עקרוני, אפשר לעשות בדיקה לזכאות החזרי מס גם באופן עצמאי, ללא התערבות גורם מקצועי. הסיבה שמרבית האנשים בוחרים בגורם מוסמך שיעשה זאת עבורם, היא להימנע מהתעסקות ממושכת באיסוף מסמכים ושאר בירוקרטיה. ודאו שיועץ המס שלכם מבין את תחומי האחריות שלו, ולא הולך להעסיק אתכם באיסוף נתונים מול רשויות המס.

יועץ מס טוב, בדומה לחברות מתמחות להחזרי מס כמו אינדיגו פיננסים, יהיה אמון בעצמו על ההתנהלות מול רשויות המס, על קיבוץ הדו"חות והמסמכים הרלוונטיים ועל הגשתם לבדיקה למול הרשויות. הוא צריך ללוות אתכם באופן צמוד לאורך כל התהליך, ועד לרגע בו תתבשרו על זכאותכם לקבלת החזרי המס שלכם.

מחשבון

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
כללי
מה הם החזרי מס ומי יכול לדרוש אותם?

מכירים את אותם אנשים שכל הזמן מתלוננים על גובה המיסים? שטוענים שהם עובדים קשה בכל יום בחייהם ובסופו של דבר אחוז גדול מהמשכורת שלהם הולכת לטובת תשלומי המיסים? סביר להניח

מיסים
החזרי מס – כל מה שכדאי לכם לדעת בנושא

 אתם מרגישים שאתם משלמים יותר מידי מיסים? היו בשנים האחרונות כמה חודשים שבהם הייתם מובטלים אבל בכל זאת שילמתם מיסים מלאים? אם כך, כמובן שאפשר להבין מדוע המצב הזה מרגיז

מחשבון וטופס החזר מס
מיסים
כיצד אפשר לקבל החזר מס בגין ילדים?

ילדים זה בהחלט שמחה, אך עם גידול הילדים מגיעים הוצאות כבדות ומשמעותיות לאורך השנים. זו אחת הסיבות שהמדינה באמצעות רשות המיסים מציעה הטבות להורי הילדים. הטבות אלה יכולות להתבטא בהקלות