איך לבחור חברה מקצועית לייעוץ פיננסי

לעיתים מגיע היום שנזקקים למעט ייעוץ לגבי התנהלות עם כסף. בין אם אתם בעלי עסק או יחידים, ייתכן ותצטרכו ייעוץ פיננסי שיסייע לכם להוציא כסף בצורה יעילה יותר ובאופן כללי להתנהל נכון יותר. כאשר באים לבחור חברה מקצועית לייעוץ פיננסי אפשר ללכת לאיבוד בשל ההיצע הרב לשירותי ייעוץ פיננסי הקיימים בשוק, אף ישנם מספר דגשים שחייבים להכיר לפני שבוחרים חברה לייעוץ פיננסי.

 

קודם כל, מה עושה יועץ פיננסי?

יועץ פיננסי הינו בעל מקצוע המספק לעסקים, ארגונים ויחידים שירותי ייעוץ והדרכה פיננסיים. במסגרת תפקידו, היועץ הפיננסי מסייע ללקוחותיו בארגון הכספים וניהולם במטרה לשפר את מצבם הפיננסי. יועץ פיננסי טוב עשוי לחסוך ללקוחותיו כסף רב ולהסב תועלת כלכלית רבה, ומסיבה זו כדאי להשקיע מחשבה בבחירת היועץ או החברה המספקת ייעוץ פיננסי.

 

מהי ההכשרה הנדרשת על מנת להיות יועץ פיננסי?

כיום אין רגולציה המחייבת אדם לעבור הכשרה כלשהי כדי להיות יועץ פיננסי, וכל אדם המעוניין בכך יכול לקרוא לעצמו יועץ פיננסי. בניגוד למקצועות אחרים כגון יועצי השקעות ורואי חשבון, אין רשות ממשלתית הדורשת רישיון עבור מתן ייעוץ פיננסי בתשלום – וזו רק סיבה טובה יותר לקחת ברצינות את בחירת החברה לייעוץ פיננסי.

 

אז בתכלס, איך בוחרים חברה לייעוץ פיננסי?

בבואכם לבחור יועץ פיננסי, כדאי לשים לב לדברים הבאים:

השכלה והכשרה רלוונטית

כמובן, אחד הדברים החשובים ביותר הוא השכלתו והכשרתו של היועץ הפיננסי ולכן בררו על השכלתם של היועצים בחברה. ההכשרה המתאימה ביותר עבור יועץ פיננסי היא מסלול הכשרתו של רואה חשבון מוסמך: במסגרת הכשרתו, רואה חשבון נבחן על נושאים נרחבים כגון כלכלה, משפטים, סטטיסטיקה, דיני תאגידים, דיני מיסים ועוד. בנוסף לכך, רואי חשבון נדרשים לעבור תקופת התמחות של שנתיים בטרם יקבלו רישיון. ישנם תארים נוספים הרלוונטיים לייעוץ פיננסי כגון מנהל עסקים וכלכלה.

 

ניסיון

חשוב מאוד שהיועצים בחברה שאותה אתם בוחרים יהיו בעלי ניסיון. אין תחליף לעשייה בפועל, וייעוץ פיננסי על בסיס תיאורטי שהוקנה בלימודים לא שווה כמו ייעוץ מתוך ניסיון והבנה אמיתית של ביצוע הדברים בפועל. בנוסף, חשוב לוודא מהו הניסיון שצבר היועץ הפיננסי, שכן ניסיון בייעוץ לחברות גדולות ומובילות שווה יותר.

 

אדיבות וקשר אישי

לא פחות מהפנים המקצועיים, חשוב הפן האישי. בסופו של דבר יחסים עם יועץ פיננסי הם יחסים אישיים, וכדאי שהיועץ שלכם יהיה אדם שתחבבו ותרגישו בנוח לכוון לעבר הדברים שחשובים לכם.

 

לבסוף, טיפ פיננסי

ייעוץ פיננסי עולה כסף, אבל יש טיפים שאפשר לחלק בחינם: בשנת 2013 משרד האוצר הקים את הר הכסף – מנוע חיפוש לאיתור כספים אבודים. כשצוברים שנים רבות בשוק העבודה ובהתעסקות עם כסף לעיתים שוכחים מקיומם של חשבונות או קופות הנמצאות בבעלותכם. באמצעות הר הכסף תוכלו לאתר חשבונות בנק בבעלותכם שלא בוצעה בהם פעילות לאחרונה ויתכן שיש בהן יתרה, וכן חסכונות פנסיוניים, קופות גמל וקרנות השתלמות.

הר הכסף

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם
 3 סוגי ביטוחים קריטיים לבעלי נכסים
ביטוחים
 3 סוגי ביטוחים קריטיים לבעלי נכסים

בתור בעלי נכס, אתם רוצים להגן עליו כמה שיותר. אתם דואגים לתחזוקה שוטפת, לסביבה נאותה ולמה שרק אפשר. הבעיה היא שפעמים רבות אין לנו שליטה על דברים המתרחשים וכך, לא

זכויות וחובות
למה שנרצה לעשות שיפור דירוג אשראי?

לדירוג האשראי תפקיד מכריע בחיינו הפיננסיים, שכן הוא ממלא תפקיד משמעותי בקביעת הגישה להזדמנויות פיננסיות שונות כגון הלוואות, כרטיסי אשראי ואפילו קבלת משכנתא. בהתאם, דירוג אשראי טוב יכול לפתוח דלתות

כללי
ייעוץ משכנתא – האם אתם זקוקים לכך?

עד לפני כמה שנים לא עניין אתכם בכלל לקנות דירה אך היום אתם מרגישים שהמצב שונה? כל החברים שלכם כבר קנו דירות ואתם מתחילים לחשוב שאולי הגיע הזמן שגם אתם