כיצד אפשר לקבל החזר מס בגין ילדים?

ילדים זה בהחלט שמחה, אך עם גידול הילדים מגיעים הוצאות כבדות ומשמעותיות לאורך השנים. זו אחת הסיבות שהמדינה באמצעות רשות המיסים מציעה הטבות להורי הילדים. הטבות אלה יכולות להתבטא בהקלות והטבות מס בגין ילדים.

 

נקודות זיכוי בגין ילדים

אחד הדרכים של מדינת ישראל להעניק הטבות לתושבים שלה יהא באמצאות מערכת נקודות הזיכוי. נקודות הזיכוי הניתנות המס, יכולות להינתן במספר מאפיינים מגוונים ושונים. למעשה, לנקודות זיכוי יש ערך כספי שמוגדר בכל שנת מס. נקודות הזיכוי מקנות פטור ממס הכנסה בסכום רלוונטי.

הטבה של נקודות זיכוי ניתנת באופן אוטומטי. לכן, עליכם לוודא שכל הנתונים מעודכנים. החזרי מס בגין ילדים, הם בהקשר לנקודות זיכוי וכך הופכים ליותר רלוונטיים כאשר שומת מס חושה לפי נתונים שאינם עדכניים לגביי הילדים שלכם.

 

מתן נקודות הזיכוי

מתן הנקודות הזיכוי על ילדכם הוא תלוי בגילם. ההטבה ניתנת גם לאבות וגם לאימהות כאחד. בשנה הראשונה כל ילד מקבל נקודת זיכוי אחת, ואליהן מתווספות שתי נקודות זיכוי בשנתיים לאחר שלידת התינוק. אימהות זוכות לנקודות זכות עבור ילדים עד גיל 5.

עליכם לוודא שכל הפרטים על הילדים שלכם מעודכנים במערכת, מכיוון שכל נקודת זיכוי שווה אלפי שקלים בסה״כ בחיסכון. ישנה גם הדרגה פרטניות לגבי נקודות זיכוי למקרים מיוחדים למשל הורים שהם גרושים.

בין הורים גרושים כלכלת הילדים מתחלקת. גם עם הורים חד הוריים לילדים בגילאים שהם יותר מבוגרים. כך ניתן לאבחן את המצב וגם לוודא כי הנתונים מעודכנים בצורה הטובה והמדויקת ביותר מול רשות המיסים.

 

מענק הכנסה מוגדל לזכאים

ישנו היבט נוסף של הטבת מס בגין ילדים, האפשרות לקבל מענק הכנסה מוגדל בשיעור שלכ-150% לזכאים לו. אלו כוללים אמא שעובדת ויש לפחות ילד אחד או יותר, או במקרה של אבא שעובד במשפחה שהיא חד הורית ליותר מילד אחד והאחזקה של כלכלת הילדים הם באחריותו של האב.

 

הגשת בקשה להחזרי מס בגין ילדים

במקרה שבוצעה טעות בשומת המס שלכם בחישוב, או הנתונים אינם עדכניים, תצטרכו להגיש בקשה להחזרי מיסים בגין ילדים או כל סיבה אחרת. זה עשוי להיות תהליך ארוך עם ביקורת רבה. אומנם לא מדובר בתהליך מאוד מסובך, אך הוא כן יצריך ממכם למלא את כל המידע הרלוונטי ואליו נלווה המון בירוקרטיה.

בקשות החזרי מס יכולים להיעשות במסדרת עצמאית, אך מכיוון שמדובר בתהליך ארוך מבחינה בירוקרטית, חשוב לדעת שאתם לא חייבים לעשות את זה לבדכם ומומלץ להיוועץ עם איש מקצוע על כך. פנו עכשיו לאיש מקצוע להחזר מס שלכם.

 

לסיכום

בקשה של החזרי מס בגין ילדים יכולה להיעשות במסגרת של בקשה לתיאום מס על ידי דו״ח הכנסות שנתי לרשות המיסים. ניתן לבצע זאת באופן עצמאי, אך מכיוון שמדובר בתהליך יחסית ארוך בירוקרטית מומלץ להיוועץ עם מומחה שילווה אתכם בתהליך.

 

טופס החזר מס

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם
לאחר ויכוח משפחתי סוער - תמונה להמחשה
טיפים פיננסים
איך להקים עסק משפחתי מצליח מבלי לריב?

אנשים רבים המעוניינים להקים עסק, בוחרים להקים עסק משפחתי ולשתף פעולה עם קרובי המשפחה שלהם. להקמת עסק המשפחתי יתרונות רבים. מחקרים מוכיחים שעסקים משפחתיים בישראל משיגים עליות טובות ומרוויחים יותר

חשבונית
טיפים פיננסים
האם רק רואה חשבון יכול להוציא תלושי שכר?

תלוש השכר כולל בתוכו נתונים רבים אודות השכר החודשי של העובד, ביניהם הפרשות וניכויים לטובת רשויות המס (מס הכנסה, ביטוח לאומי), הפרשות לקופות גמל וקרנות השתלמות, יתרה של ימי חופש