כיצד אפשר לקבל החזר מס בגין ילדים?

ילדים זה בהחלט שמחה, אך עם גידול הילדים מגיעים הוצאות כבדות ומשמעותיות לאורך השנים. זו אחת הסיבות שהמדינה באמצעות רשות המיסים מציעה הטבות להורי הילדים. הטבות אלה יכולות להתבטא בהקלות והטבות מס בגין ילדים.

 

נקודות זיכוי בגין ילדים

אחד הדרכים של מדינת ישראל להעניק הטבות לתושבים שלה יהא באמצאות מערכת נקודות הזיכוי. נקודות הזיכוי הניתנות המס, יכולות להינתן במספר מאפיינים מגוונים ושונים. למעשה, לנקודות זיכוי יש ערך כספי שמוגדר בכל שנת מס. נקודות הזיכוי מקנות פטור ממס הכנסה בסכום רלוונטי.

הטבה של נקודות זיכוי ניתנת באופן אוטומטי. לכן, עליכם לוודא שכל הנתונים מעודכנים. החזרי מס בגין ילדים, הם בהקשר לנקודות זיכוי וכך הופכים ליותר רלוונטיים כאשר שומת מס חושה לפי נתונים שאינם עדכניים לגביי הילדים שלכם.

 

מתן נקודות הזיכוי

מתן הנקודות הזיכוי על ילדכם הוא תלוי בגילם. ההטבה ניתנת גם לאבות וגם לאימהות כאחד. בשנה הראשונה כל ילד מקבל נקודת זיכוי אחת, ואליהן מתווספות שתי נקודות זיכוי בשנתיים לאחר שלידת התינוק. אימהות זוכות לנקודות זכות עבור ילדים עד גיל 5.

עליכם לוודא שכל הפרטים על הילדים שלכם מעודכנים במערכת, מכיוון שכל נקודת זיכוי שווה אלפי שקלים בסה״כ בחיסכון. ישנה גם הדרגה פרטניות לגבי נקודות זיכוי למקרים מיוחדים למשל הורים שהם גרושים.

בין הורים גרושים כלכלת הילדים מתחלקת. גם עם הורים חד הוריים לילדים בגילאים שהם יותר מבוגרים. כך ניתן לאבחן את המצב וגם לוודא כי הנתונים מעודכנים בצורה הטובה והמדויקת ביותר מול רשות המיסים.

 

מענק הכנסה מוגדל לזכאים

ישנו היבט נוסף של הטבת מס בגין ילדים, האפשרות לקבל מענק הכנסה מוגדל בשיעור שלכ-150% לזכאים לו. אלו כוללים אמא שעובדת ויש לפחות ילד אחד או יותר, או במקרה של אבא שעובד במשפחה שהיא חד הורית ליותר מילד אחד והאחזקה של כלכלת הילדים הם באחריותו של האב.

 

הגשת בקשה להחזרי מס בגין ילדים

במקרה שבוצעה טעות בשומת המס שלכם בחישוב, או הנתונים אינם עדכניים, תצטרכו להגיש בקשה להחזרי מיסים בגין ילדים או כל סיבה אחרת. זה עשוי להיות תהליך ארוך עם ביקורת רבה. אומנם לא מדובר בתהליך מאוד מסובך, אך הוא כן יצריך ממכם למלא את כל המידע הרלוונטי ואליו נלווה המון בירוקרטיה.

בקשות החזרי מס יכולים להיעשות במסדרת עצמאית, אך מכיוון שמדובר בתהליך ארוך מבחינה בירוקרטית, חשוב לדעת שאתם לא חייבים לעשות את זה לבדכם ומומלץ להיוועץ עם איש מקצוע על כך. פנו עכשיו לאיש מקצוע להחזר מס שלכם.

 

לסיכום

בקשה של החזרי מס בגין ילדים יכולה להיעשות במסגרת של בקשה לתיאום מס על ידי דו״ח הכנסות שנתי לרשות המיסים. ניתן לבצע זאת באופן עצמאי, אך מכיוון שמדובר בתהליך יחסית ארוך בירוקרטית מומלץ להיוועץ עם מומחה שילווה אתכם בתהליך.

 

טופס החזר מס

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מחזיק מפתחות אחרי קבלת המשכנתא
משכנתאות
מה קורה כשלווה המשכנתא נפטר?

הלוואת המשכנתא מתפרשת לרוב על פני תקופה ארוכת שנים ומטבע הדברים, אלמנטים רבים יכולים להשתנות בתקופה זו, אישיים – משפחתיים וכלכליים כאחד. כאשר לצערנו אחד מהלווים נפטר, הרי שמלבד צער

גרף נתונים
השקעות
השקעה בדיגיטל – הכלים שיעזרו לך לעשות זאת

השקעות בתחום הכלכלה הן חלק חשוב ומהותי המשפיע על איכות חיינו. השקעות יכולות להיות בתחומים רבים, ביניהם באופן דיגיטלי. השקעה בעולם הדיגיטלי, שונה במובנים מסוימים מהשקעות בתחומים אחרים. על כן,

חוזה וכסף
משכנתאות
ביטוח משכנתא

כאשר מדברים על ביטוח משכנתא אפשר בטעות לחשוב שמדובר על פוליסת ביטוח שקשורה במשכנתא עצמה, כלומר בסכום הכסף הגבוה שמועבר מהבנק לטובת הלקוח לצורך רכישת דירה. מדובר בשם מעט מטעה,

מס ראשית
מיסים
המידע החשוב ביותר על מיסים

כל חייל משוחרר, סטודנט ובעצם כל אחד שנכנס למעגל העבודה, מתחיל לשמוע מסביבו מושגים לא מוכרים כמו פנסיה, קופות גמל, ביטוח חיים, ביטוח לאומי. את כל הביטויים האלה ניתן להכניס