כמו עולה עורך דין מקרקעין טוב?

שכר הטרחה של עורך דין נקבע לפי שורה ארוכה של פרמטרים. עם זאת, חשוב להסתכל על שכר הטרחה כהשקעה משתלמת ולא כהוצאה רגילה ולתת עדיפות לעורך דין מקצועי, אמין ובעיקר בקיא בתחום הרלוונטי התייעצות עם עורך דין היא חלק בלתי נפרד מכל עסקת מקרקעין.

בגלל החשיבות של עסקאות מן הסוג הזה והמחיר הגבוה של הנכסים, זה קריטי להתייעץ עם עורך דין שמגיע מהתחום ומכיר אותו. כאשר מערבים מוקדם עורך דין מקרקעין מנוסה ומקצועי, יכולים להגן על האינטרסים של הצדדים המעורבים ולנסח חוזה שמבטא בכתב כל הסכמה בעל פה.

 

איך בוחרים עורך דין מתאים?

הטעות הנפוצה היא לבחור עורך דין רק לפי שכר הטרחה שהוא גובה. אז נכון ששכר הטרחה משחק תפקיד, אבל יותר חשוב שזה יהיה עו"ד מקרקעין בקיא בתחום שיש מאחוריו ניסיון וידע. אם בוחרים עורך דין מקרקעין ומציבים את השירות שלו בראש סדר העדיפויות, שכר הטרחה שלו יהיה שווה את ההשקעה.

 

השקעה משתלמת ולא הוצאה רגילה

הדרך הנכונה להסתכל על שכר הטרחה של עורך דין בכל תחום היא בתור השקעה ולא בתור הוצאה רגילה. ראשית, יש מקרים שבהם עורך הדין הוא איש המקצוע היחיד שיכול לספק עבורנו את השירות ולכן ממילא חייבים לשלם עליו. במקרים כאלה, עלינו לזכור מה היתרונות של מעורבות עורך הדין ובאיזה אופן הוא תורם לנו. שנית, עורך דין טוב יכול לגבות קצת יותר בשכר הטרחה – אך להחזיר את ההשקעה עם מעטפת משפטית שמגנה עלינו.

 

מה משפיע על שכר הטרחה?

יש גורמים שונים שמשפיעים על שכר הטרחה שאותו גובה עורך דין. על קצה המזלג, ניתן להזכיר למשל פרמטרים ובהם היקף הפרויקט, תחום ההתמחות, שכר הטרחה הנהוג כפי שנקבע על ידי לשכת עורך הדין, מספר שנות הניסיון של כל עורך דין, סוג ההסמכה שיש לו, ההבדל בין עורך דין רגיל ונוטריון ועוד. בשביל לקבל החלטה מושכלת, כדאי לדעת מה משפיע על שכר הטרחה ולא רק מה הסכום הסופי.

 

המלצות על עורך דין מיומן

החדשות הטובות הן שכיום ניתן להתייחס לשכר הטרחה שאותו גובה כל עורך דין מקרקעין כחלק מתוך מערכת שיקולים רחבה יותר. כדי לעשות את זה, אפשר למשל להשתמש בהמלצות של לקוחות מרוצים. מלבד חברים ובני משפחה, את ההמלצות על עורך דין ניתן לקבל על בסיס חוכמת ההמונים מאתרי אינטרנט ורשתות חברתיות.

 

לא חותמים לפני שמתייעצים

בסופו של דבר, עסקאות מקרקעין מגיעות לשיאן בעת החתימה על החוזה. אבל אם רוצים שהחוזה יגן על האינטרסים שלנו, חשוב להתייעץ עם עורך דין. מעורבות של עורך דין היא מהבחינה הזו השקעה משתלמת מאוד, שגם מגלמת בתוכה ערך מוסף מבחינת תחושת הביטחון האישי.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם
החזר כספי
כספים
כל מה שצריך לדעת על דמי הבראה

דמי הבראה- האם אתם מכירים את המושג? ובכן, מומלץ לכם להכיר, בין אם את עובדים שכירים ובין אם אתם מעסיקים. רבים מאיתנו לא יודעים בדיוק את משמעות המושג, על אף

למחזר משכנתא לפני שיפוץ בית
משכנתאות
האם כדאי למחזר משכנתא לפני שיפוץ בית קיים

אחת הבעיות הניצבות בפני יחיד או משפחה המעוניינים לבצע שיפוץ דירה, ובעיקר אם מבודב בשיפוץ רציני ומקיף, הינה בעיית המימון. למעשה, חלק ניכר מאלה המעוניינים בשיפוצים בבית ונזקקים להם, מתפשרים

בית
טיפים פיננסים
מה תפקידו של יועץ המשכנתא?

משכנתא היא ההלוואה היקרה ביותר בחיי ישראלי ממוצע וממילא, חייבים לעשות הכל כדי שהיא תהיה בעלת תנאים טובים ככל הניתן. הלוואת משכנתא לחייבת להיות מעיקה ובלתי נסבלת. ניתן להתאים אותה

דולרים
הלוואות
הלוואת בלון בקרן השתלמות  – מתי זה משתלם

הלוואות תמיד נשמעות לנו כמו משהו שכדאי להימנע ממנו, אבל דווקא בגלל זה חשוב שתדעו שיש זמנים שבהם הלוואה נכונה יכולה מאוד לעזור לכם. בדיוק בזמנים הללו שבהם חשוב לקחת