כמו עולה עורך דין מקרקעין טוב?

שכר הטרחה של עורך דין נקבע לפי שורה ארוכה של פרמטרים. עם זאת, חשוב להסתכל על שכר הטרחה כהשקעה משתלמת ולא כהוצאה רגילה ולתת עדיפות לעורך דין מקצועי, אמין ובעיקר בקיא בתחום הרלוונטי התייעצות עם עורך דין היא חלק בלתי נפרד מכל עסקת מקרקעין.

בגלל החשיבות של עסקאות מן הסוג הזה והמחיר הגבוה של הנכסים, זה קריטי להתייעץ עם עורך דין שמגיע מהתחום ומכיר אותו. כאשר מערבים מוקדם עורך דין מקרקעין מנוסה ומקצועי, יכולים להגן על האינטרסים של הצדדים המעורבים ולנסח חוזה שמבטא בכתב כל הסכמה בעל פה.

 

איך בוחרים עורך דין מתאים?

הטעות הנפוצה היא לבחור עורך דין רק לפי שכר הטרחה שהוא גובה. אז נכון ששכר הטרחה משחק תפקיד, אבל יותר חשוב שזה יהיה עו"ד מקרקעין בקיא בתחום שיש מאחוריו ניסיון וידע. אם בוחרים עורך דין מקרקעין ומציבים את השירות שלו בראש סדר העדיפויות, שכר הטרחה שלו יהיה שווה את ההשקעה.

 

השקעה משתלמת ולא הוצאה רגילה

הדרך הנכונה להסתכל על שכר הטרחה של עורך דין בכל תחום היא בתור השקעה ולא בתור הוצאה רגילה. ראשית, יש מקרים שבהם עורך הדין הוא איש המקצוע היחיד שיכול לספק עבורנו את השירות ולכן ממילא חייבים לשלם עליו. במקרים כאלה, עלינו לזכור מה היתרונות של מעורבות עורך הדין ובאיזה אופן הוא תורם לנו. שנית, עורך דין טוב יכול לגבות קצת יותר בשכר הטרחה – אך להחזיר את ההשקעה עם מעטפת משפטית שמגנה עלינו.

 

מה משפיע על שכר הטרחה?

יש גורמים שונים שמשפיעים על שכר הטרחה שאותו גובה עורך דין. על קצה המזלג, ניתן להזכיר למשל פרמטרים ובהם היקף הפרויקט, תחום ההתמחות, שכר הטרחה הנהוג כפי שנקבע על ידי לשכת עורך הדין, מספר שנות הניסיון של כל עורך דין, סוג ההסמכה שיש לו, ההבדל בין עורך דין רגיל ונוטריון ועוד. בשביל לקבל החלטה מושכלת, כדאי לדעת מה משפיע על שכר הטרחה ולא רק מה הסכום הסופי.

 

המלצות על עורך דין מיומן

החדשות הטובות הן שכיום ניתן להתייחס לשכר הטרחה שאותו גובה כל עורך דין מקרקעין כחלק מתוך מערכת שיקולים רחבה יותר. כדי לעשות את זה, אפשר למשל להשתמש בהמלצות של לקוחות מרוצים. מלבד חברים ובני משפחה, את ההמלצות על עורך דין ניתן לקבל על בסיס חוכמת ההמונים מאתרי אינטרנט ורשתות חברתיות.

 

לא חותמים לפני שמתייעצים

בסופו של דבר, עסקאות מקרקעין מגיעות לשיאן בעת החתימה על החוזה. אבל אם רוצים שהחוזה יגן על האינטרסים שלנו, חשוב להתייעץ עם עורך דין. מעורבות של עורך דין היא מהבחינה הזו השקעה משתלמת מאוד, שגם מגלמת בתוכה ערך מוסף מבחינת תחושת הביטחון האישי.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
זוג
יחסי מין
השקיעו בעצמכם – שדרגו את חיי הזוגיות שלכם

חיי הזוגיות עומדים בעידן המודרני בפני אתגר חסר תקדים. בכל שנה, אחוז ניכר מהזוגות הנשואים הטריים בישראל נפרד. הסיבות לכך מגוונות, וכוללות בין השאר שפע עצום של פיתויים במרחק של

לחיצת יד
מיסים
אילו מחלות מזכות בפטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא מס החל על כל אזרח במדינה ואת גובהו ותנאיו קובעת הממשלה. כל אזרח במדינת ישראל מחויב לשלם מס הכנסה בין אם הוא שכיר/עצמאי. כספי המס הללו הולכים

לאחר ויכוח משפחתי סוער - תמונה להמחשה
טיפים פיננסים
איך להקים עסק משפחתי מצליח מבלי לריב?

אנשים רבים המעוניינים להקים עסק, בוחרים להקים עסק משפחתי ולשתף פעולה עם קרובי המשפחה שלהם. להקמת עסק המשפחתי יתרונות רבים. מחקרים מוכיחים שעסקים משפחתיים בישראל משיגים עליות טובות ומרוויחים יותר

כסף
טיפים פיננסים
מהו מיחזור משכנתא למוגבלים בבנק?

אנשים בעלי חשבון מוגבל בבנק תוהים לא פעם אם הם יכולים להסתייע בשירותיו של הבנק בכל הנוגע להלוואות, משכנתא וההליכים שנוגעים לתחומים אלו. במדריכים שלנו אנו עוסקים בכל פעם בהגדרה