מדריך להגשת בקשה להחזר מס

תשלום המיסים הוא חלק שגרתי משגרת החיים של כל אזרח ישראלי שעבר את גיל 18, כאשר בין תשלומי המס הנפוצים והמוכרים ביותר נמצא התשלום למס הכנסה. חובת התשלום נקבעת באופן אינדיווידואלי ובהתאם לגובה המשכורת של כל אחד מאיתנו, אך כפי שנראה ייתכנו מצבים בהם שילמנו מס יתר, כך שניתן יהיה להגיש בקשה להחזר מס

 

כיצד נקבעת חבות המס?

תשלומי המס מהווים מקור הכנסה עיקרי לקופת המדינה ובישראל, חבות המס נקבעת בשיטה פרוגרסיבית, כלומר, בהתאם להכנסתו של האדם – ככל שהכנסתו גדולה יותר, כך הוא יהיה חייב בשיעור מס גבוה יותר. לחובת תשלום המס קיימים שני פרמטרים נוספים המשפיעים על גובה התשלום, ביניהם – חישוב חבות המס של רשות המיסים, המבוצע שנה מראש ומבוסס על ממוצע הכנסות בשנת המס הקודמת וכן נקודות זכות, המעניקות הנחות בתשלום המס, על פי קריטריונים מסוימים.

 

מהו החזר מס?

שיטת החישוב המבוססת על ממוצע המשכורות של שנת המס הקודמת וכן נקודות הזיכוי, אשר לא כולם מודעים אליהם ו/או פועלים לעדכון שלהן במקום העבודה שלהם, מביאים יחדיו למצב בו אנשים רבים משלמים יותר ממס ממה שהיו מחויבים בו בפועל.

בגין הפרשים אלו, היכולים להגיע לאלפי ואף עשרות אלפי שקלים מידי שנה, ניתן להגיש בקשת החזר מס לרשות המיסים וזאת עד 6 שנים רטרואקטיבית ולקבל את הכספים המגיעים לכם ישירות לחשבון הבנק שלכם.

 

מה חשוב לבדוק לפני שמגישים בקשה להחזר מס?

כישראלים, כולנו מכירים היטב את דרכי ההתנהלות הבירוקרטיות מול רשויות המדינה השונות ולמעשה, גם תהליך בקשת החזר המס כולל מילוי טפסים וצירוף מסמכים רלוונטיים, כך שלפני שאתם פותחים בתהליך, מומלץ לוודא כי אכן מגיע לכם החזר מס.

כדי לקבל תמונה כללית לגבי זכאותכם לקבלת החזר מס, תוכלו להשתמש במחשבונים והסימולטורים השונים הנפוצים ברחבי האינטרנט, חלקם אף של משרד האוצר. במידה ואתם מעוניינים לקבל תמונת מצב מדויקת יותר, תוכלו לפנות לחברות מקצועיות העוסקות בתחום, אשר ילוו אתכם מרגע הגשת הבקשה ועד לקבלת ההחזר.

 

כיצד מגישים בקשה להחזר מס?

את בקשת החזר המס ניתן להגיש באופן עצמאי לרשות המיסים תוך מילוי הטפסים הרלוונטיים (טופס 106 ו – 135) וכן טפסים רלוונטיים נוספים, דוגמת אישורים מקופות גמל וקבלות על תרומות. את הבקשה וכלל הטפסים ניתן להגיש באופן מקוון באתר רשות המיסים, או באופן ידני, אצל לשכת פקיד השומה.

מילוי חסר ו/או לא מדויק של הפרטים שלכם, עלול להביא לזמני טיפול ממושכים ואף לדחיית בקשת ההחזר שלכם, כך שבהחלט מומלץ לעבור את התהליך עם חברה מקצועית ומנוסה, אשר תלווה אתכם לאורך כל הדרך.

 

לסיכום

שיטת חישוב המס בישראל, יחד עם נקודות הזכות שאנחנו לא תמיד מודעים אליהן, יוצרים מצב בו אנחנו משלמים למס הכנסה יותר ממה שהיינו צריכים לשלם בפועל ובגין הפרשים אלו ניתן להגיש בקשת החזר מס הכנסה. את הבקשה ניתן להגיש באופן מקוון או ידני ובצירוף הטפסים הרלוונטיים, כאשר ההמלצה הרווחת היא לעבור את התהליך עם חברה מקצועית.

החזר מס

 

 

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
הר הכסף ראשית
ביטוחים
איך לבחור חברה מקצועית לייעוץ פיננסי

לעיתים מגיע היום שנזקקים למעט ייעוץ לגבי התנהלות עם כסף. בין אם אתם בעלי עסק או יחידים, ייתכן ותצטרכו ייעוץ פיננסי שיסייע לכם להוציא כסף בצורה יעילה יותר ובאופן כללי

נתונים כלכלים
כספים
איך תורמת תעשיית הבשר לכלכלה בישראל

הכלכלה הישראלית היא אחת מהיציבות והחזקות ביותר בעולם. ניתן לראות זאת בעיקר בעתות משבר, בהן משרד האוצר ערוך לכל תרחיש ונכון לסייע לכל אוכלוסיית המדינה במובן הכלכלי. אך מה הפך

זוג
יחסי מין
השקיעו בעצמכם – שדרגו את חיי הזוגיות שלכם

חיי הזוגיות עומדים בעידן המודרני בפני אתגר חסר תקדים. בכל שנה, אחוז ניכר מהזוגות הנשואים הטריים בישראל נפרד. הסיבות לכך מגוונות, וכוללות בין השאר שפע עצום של פיתויים במרחק של