מדריך תביעות סיעוד

מצב סיעודי יכול לקרות לכל אחד מאיתנו, מבוגרים וצעירים כאחד, כאשר מלבד הקושי הפיזי הנלווה למציאות זו, הרי שמתווסף לה גם קושי כלכלי הנובע מההוצאות הרפואיות והפגיעה בכושר העבודה ובדיוק לשם כך, ערכנו עבורכם מדריך תביעות סיעוד מרוכז

 

תביעות סיעוד – הקשיים והאתגר

עצמאות היא אחד המאפיינים העיקריים הנדרשים לאיכות חיים נורמטיבית וכאשר היא נפגעת, כתוצאה מתאונה או מחלה ואנחנו הופכים להיות תלויים בגורמים אחרים, הרי שמדובר במציאות מאתגרת בהחלט. בנוסף על כך, הרי שמדובר גם באתגר מהבחינה הכלכלית, הנובע מההוצאות הרפואיות הנדרשות והפגיעה ביכולת ההשתכרות.

בהתאם לכך, חברות הביטוח, כמו גם קופות החולים וביטוח לאומי, מאפשרים לנו לרכוש ביטוחים שונים, אשר תמורת תשלום פרמיה חודשית, יעניקו לנו בעת קרות האירוע הביטוחי פיצוי מוסכם שייקל עלינו את ההתמודדות. אך כפי שנראה, לא מדובר בסיפור כל כך פשוט ולכן ריכזנו עבורכם מידע מקיף על תביעות סיעוד.

 

ההגדרה של מצב סיעודי

בין אם אתם מתכוונים לתבוע את ביטוח לאומי ובין אם את קופות החולים או הפוליסה הפרטית שלכם, כדאי שנבין קודם כל מהי ההגדרה של מצב סיעודי, בגינה ניתן יהיה לבסס את התביעה ולקבל את הפיצויים המגיעים לנו.

מצב סיעודי יוגדר ככזה, בעת שהאדם אינו מסוגל לבצע פעולות הכרחיות ושגרתיות באופן עצמאי, כמו קימה – ישיבה, אכילה – שתיה, שליטה על הצרכים, רחצה, לבישת בגדים והתפשטות, כמו גם מקרים בהם הוא נזקק להשגחה צמודה עקב תשישות נפש.

 

הכירו את המבחנים והשאלונים של חברות הביטוח

חברות הביטוח אינן ממהרות לשלם את הפיצויים המגיעים לכם, כאשר כל תביעה ודרישה לפיצוי נבחנת לעומק על ידי חברת הביטוח עצמה ורופאים מקצועיים מטעמה, הנעזרים בין היתר במבחנים ושאלונים שונים.

כך, מלבד עיונים במסמכים הרפואיים ושאלונים, אשר לעיתים מופנים גם לבני המשפחה, חברות הביטוח נוטות לפעמים לערוך מבחנים שיגדירו את מצבכם הסיעודי – מבחני ADL לבדיקת תפקודכם בביצוע פעולות יום יומיות ומבחנים מנטליים במקרים של תשישות נפש, הבודקים יכולת זיכרון, זיהוי, התמצאות במרחב ועוד.

 

תביעת קצב סיעוד

כדי לממש את זכאותכם לקבלת קצבת סיעוד, עליכם יהיה להגיש תביעת סיעוד, כאשר אי יכולת לבצע 3 פעולות מתוך 6 הפעולות היום יומיות שהזכרנו, תהווה עילה מספיקה להצלחת התביעה וקבלת קצבת הסיעוד.

יחד עם זאת, הזכרנו כי חברות הביטוח אינן ממהרות לשלם את הפיצויים המגיעים לכם ולפיכך, בכל מקרה בו אתם מתכוונים להגיש תביעה לקבלת קצבת סיעוד, הרי שחשוב ומומלץ להתייעץ עם עורך דין מקצועי שיבדוק לעומק את זכאותכם וילווה אתכם לאורך כל התהליך.

 

סיעודי? אל תהסס לתבוע את המגיע לך

ראינו אם כן, כי מצב סיעודי כרוך באתגרים פיזיים וכלכליים לא מבוטלים, כאשר לגבי האחרון, הרי שניתן לתבוע הביטוח הסיעודי ולקבל קצבת סיעוד בהתאם. במידה ואינכם מסוגלים לבצע 3 מתוך 6 הפעולות השגרתיות, או במקרים של תשישות נפש, הרי שקיימת עילה טובה לתביעה ובכל זאת, כדי למקסם את סיכויי ההצלחה שלכם, חשוב לפנות לעורך דין מקצועי

תביעות סיעוד

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם
מורים ראשית
כללי
מורים – איך לקבל מקסימום החזרי מס בסוף השנה

שנת הלימודים הסתיימה אבל סוף השנה האמיתי מגיע רק בדצמבר, ולכם כמורים יש הזדמנות לקבל החזרי מס במדינת ישראל בגובה של אלפי שקלים. כיצד תעשו זאת? מורים משתייכים לאוכלוסייה מיוחדת

לקנות זהב
כללי
איפה מומלץ לקנות זהב?

רכישה של זהב למטרות השקעה הפכה להיות שם דבר בשנים האחרונות. אנשים רבים גילו כי הזהב הינה השקעה מומלצת והדבר הביא לעלייה משמעותית בהתעניינות בנושא זה. בימים האחרונים קיבלנו מספר

אישה מול מחשב
כללי
טיפים להנהלת חשבונות באינטרנט

בעלי עסקים ומוטרדים לגבי נושא ניהול הכספים? יש לנו את הפתרון בשבילכם והטיפים חשובים ביותר שעליכם לדעת.   הנהלת חשבונות – פרוצדורה מורכבת ניהול עסק הוא בהחלט לא דבר קל,