מה כדאי לבדוק לפני שקונים נכס בחו"ל

ישראלים רבים בוחרים בשנים האחרונות להשקיע את כספם ברכישת נדל"ן בחו"ל. ההשקעה בנדל"ן נחשבת להשקעה משתלמת למשקיעיה. ההשקעה מושכת משקיעים כי היא יותר בטוחה בהשוואה להשקעות שונות בשוק ההון המסוכן ועדיין היא מניבה תשואות יחסית גבוהות.

הריביות בבנקים מאוד נמוכות לכן משקיעים רבים מעדיפים להשקיע את כספם בנדל"ן מאשר לתת לו לצבור אבק. הנהירה של המשקיעים לרכישת נדל"ן דווקא בחו"ל נובעת מכך שהשקעה בנדל"ן בארץ הרבה פחות משתלמת. הממשלה נלחמת במשקיעים ומבריחה אותם. מחירי הנדל"ן בארץ ממשיכים לעלות והתשואות יחסית לחו"ל הרבה יותר נמוכות.

למרות זאת, השקעות נדל"ן בחו"ל הן לא השקעה ללא סיכונים, ולכן אם החלטתם להשקיע את כספם ברכישת נכס בחו"ל יש מספר דברים שכדאי לכם לבדוק.

 

מצב שוק הנדל"ן במדינה

אופי שוק הנדל"ן משתנה בין המדינות השונות. לכן כשאתם באים להשקיע בנדל"ן במדינה זרה עליכם לבדוק אם השוק מתאים לאסטרטגיית ההשקעה שלכם. לדוגמה, אם אתם מחפשים השקעה לטווח ארוך עליכם לבחור במדינה בה הכלכלה יציבה וחזקה כך שהמטבע יציב כך שהסיכון בהשקעה לא יהיה גדול, אך כנראה תצטרכו להשקיע הון גדול יותר כי המחירים יהיו גבוהים יותר. לעומת זאת, בהשקעה לטווח קצר אולי תעדיפו לבחור מדינות בהן המחירים יותר נמוכים למרות שההשקעה יותר מסוכנת.

 

בחרו את דרך הרכישה המתאימה לכם

יש מספר דרכים לרכוש נכס החו"ל. אתם יכולים לרכוש אותו בצורה ישירה, כלומר ללא תיווך של חברה או לרכוש אותו בעזרת תיווך של חברה מקומית  הנמצאת בקרבת היעד או חברה בעזרת חברה העוסקת בתחום בארץ. לשלושת הדרכים יתרונות וחסרונות.

רכישה עצמאית לא מתאימה לכל משקיע פוטנציאלי ממוצע, שכן יש הרבה בירוקרטיה ושלבים שצריך לעבור על מנת לרכוש את הנכס וחוסר ידע בתחום ומחסום השפה יהוו קושי עבורכם.

רכישה דרך חברה מקומית תחסוך לכם הרבה בירוקרטיה שכן רובן מלוות אתכן כל הדרך עד לחתימה על החוזה ורכישה סופית. אך מחסום השפה עדיין יכול להוות מכשול ותצטרכו לבצע היכרות ברמה מסוימת עם אזור הנכס.

הדרך המהירה ביותר לרכישת נכס היא דרך החברות בארץ. רכישה זאת מתאימה לאלו שלא רוצים להסתבך עם הבירוקרטיה כלל, גם לא דרך התעסקות עם חברה מקומית. החיסרון בשיטה זאת היא שתצטרכו לוותר על חלק מההכנסות של הנכס.

 

בחרו את חברת ההשקעות שלכם בקפידה

אם החלטתם לרכוש נכס דרך חברה עליכם לבחור אותה בקפידה.

בשוק יש לא מעט חברות ועליכם לעשות לסנן אותן על פי מספר קריטריונים: ניסיון וותק- ככל שהחברה קיימת יותר זמן יש לה יותר ניסיון ולכן יותר ידע על שוק הנדל"ן. דבר נוסף שחשוב לבדוק הוא האם החברה עובדת בשקיפות מלאה- עליכם לבדוק שכל ההוצאות ידועות מראש ושהחברה תספק לכם דוחות ועדכונים על מצה ההשקעה. כמו כן, מומלץ שחברה תשקיעה מהונה האישי כך שיהיה לכם את הביטחון שהאינטרס שלה הוא להשיג תשואה מקסימלית.

חיפוש נכסים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
דירה בבניין
כספים
התנהלות כלכלית נבונה בעת רכישת דירה

בחרתם להשקיע ברכישת דירה מהממת ולעבור לגור בה. אז קודם כל – ברכות! כעת צפויה לכם תקופה של הוצאות כספיות רבות, שבהתנהלות לא נכונה עלולה להפוך לתקופה הכי מסויטת בחיים

חוזה וכסף
משכנתאות
ביטוח משכנתא

כאשר מדברים על ביטוח משכנתא אפשר בטעות לחשוב שמדובר על פוליסת ביטוח שקשורה במשכנתא עצמה, כלומר בסכום הכסף הגבוה שמועבר מהבנק לטובת הלקוח לצורך רכישת דירה. מדובר בשם מעט מטעה,

יד ובית
ביטוחים
חברות הביטוח המומלצות של ישראל 2019

רוצים לתכנן את העתיד הפנסיוני שלכם בצורה קלה, יעילה ובטוחה? לבצע השוואת מחירים בין החברות השונות ומתוכן לבחור את הזולה ביותר? יש לנו את כל התשובות בשבילכם. רכישת ביטוח –