6 מקומות בטוחים להלוואה

יוקר המחיה המאמיר מחודש לחודש לא מותיר הרבה ברירות. בפרט למי שמעוניין להתקדם ולרכוש נכס או להקים עסק… הצורך בהלוואה הוא נורמלי ולגיטימי. ענף ההלוואות בישראל פורה ויש מקומות רבים מהם ניתן לקחת הלוואה. יש מקומות בטוחים יותר ויש בטוחים פחות. נסקור כאן את המקומות הבטוחים ללקיחת הלוואה. אז בואו נתחיל.

 

הלוואה מהבנק

הבנקים הם גופי המימון הפופולאריים ביותר בישראל. הם נתונים לפיקוח בנק ישראל ומסיבה זו הריביות שהם מציעים נמצאים תחת פיקוח. הלוואה מהבנק נחשבת להלוואה בטוחה אך חשוב לציין שלא כל הלוואה תהיה בטוחה. כדי שהלוואה תהיה בטוחה צריך לשלב בה מסלולי ריבית משתלמים (ניתן להיעזר לצורך כך באיש מקצוע).

 

הלוואה מקרן מימון חיצונית

קיימות קרנות מימון שונות המציעות הלוואה חוץ בנקאית. חשוב לציין כי יש הרבה גופי מימון, חלקם בטוחים יותר וחלקם פחות. בחיפוש אחר חברת מימון חיצונית חשוב לוודא שהיא מורשית לכך מטעם הרשות לניירות ערך. הלוואה חוץ בנקאית ידועה בגמישות תנאיה, היא מתאימה גם למי שקיבל סירוב מהבנק והטיפול בה הוא מהיר בהרבה לעומת הטיפול בהלוואות בנקאיות.

 

הלוואה מקרן השתלמות

אם יש לכם קרן השתלמות ואתם נתקלים בצורך לקחת הלוואה, כדאי שתבדקו מה קורה עם קרן ההשתלמות שלכם. אם היא נזילה תוכלו להלוות על חשבונה 80% מסכום הקופה. גם כשהיא לא נזילה ניתן ללוות על חשבונה, אך הסכום יהיה נמוך יותר. הריביות על הלוואה זו הן אטרקטיביות במיוחד ולא כדאי לפנות לגוף מימון אחר לקבלת הלוואה כל עוד ולא מומשה אפשרות זו.

 

הלוואה מחברת האשראי

חברות האשראי מציעות גם הן הלוואות חוץ בנקאיות אך חשוב לציין שפעמים רבות תנאי הריבית והעמלות שהן מציעות הופכות את ההלוואה ללא בטוחה בכלל… הן מציעות הלוואה כספית שתיכנס לחשבון העו"ש וההחזר החודשי ירד במסגרת החיוב הקבוע. חשוב לציין כי הלוואה כזו יכולה להקטין את מסגרת האשראי.

 

הלוואה חברתית

ישנן קרנות המציעות הלוואות חברתיות בה אתם מקבלים הלוואה מאנשים אחרים ומחזירים להם אותה בתנאים המוסכמים עליכם. פלטפורמת P2P נפוצה מאוד בישראל. היא בטוחה יחסית. אך כמו בכל הלוואה, חשוב לבדוק את בטיחות המלווה כמו גם את תנאי ההלוואה.

 

קרן בערבות מדינה

קיימות קרנות רבות בערבות מדינה המציעות הלוואות למי שעונה לקריטריונים שהציבו. קרנות אלו מיועדות לרוב לבעלי עסקים או ליוזמים פתיחת עסק. הריבית על הלוואות אלו היא אפסית ובמקרים רבים היא גם הופכת למענק בתנאי סף מסוימים.

 

לסיכום

קיימים מקורות מימון רבים ללקיחת הלוואה. יש מקומות בטוחים יותר ויש מקומות בטוחים פחות. חשוב לזכור כי מה שהופך את ההלוואה לבטוחה הוא לא רק מקור המימון שלה, אלא גם תנאי הריבית והתשלום שלה. כפי שסיכמנו כאן ניתן לראות זאת באופן חד.

דולרים

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם
גרף נתונים
השקעות
השקעה בדיגיטל – הכלים שיעזרו לך לעשות זאת

השקעות בתחום הכלכלה הן חלק חשוב ומהותי המשפיע על איכות חיינו. השקעות יכולות להיות בתחומים רבים, ביניהם באופן דיגיטלי. השקעה בעולם הדיגיטלי, שונה במובנים מסוימים מהשקעות בתחומים אחרים. על כן,

החזרי מס בעידן המודרני

ניתן לתעד את ראשיתו של גביית המס לתקופת מסעות הצלב, בה הכסף יועד למימון מסעות אלה. מאז ועד היום (וניתן להניח כי הדבר לא עתיד להשתנות בעתיד הקרוב), הורגלנו כי

יד ובית
ביטוחים
חברות הביטוח המומלצות של ישראל 2019

רוצים לתכנן את העתיד הפנסיוני שלכם בצורה קלה, יעילה ובטוחה? לבצע השוואת מחירים בין החברות השונות ומתוכן לבחור את הזולה ביותר? יש לנו את כל התשובות בשבילכם. רכישת ביטוח –

דולרים
הלוואות
הלוואת בלון בקרן השתלמות  – מתי זה משתלם

הלוואות תמיד נשמעות לנו כמו משהו שכדאי להימנע ממנו, אבל דווקא בגלל זה חשוב שתדעו שיש זמנים שבהם הלוואה נכונה יכולה מאוד לעזור לכם. בדיוק בזמנים הללו שבהם חשוב לקחת