חיפוש

צריכים גישור? ככה תעשו את זה נכון

אף אחד מאתנו לא שמע על הליך הגישור המשפטי במהלך 12 שנות לימודיו בבתי הספר היסודיים והתיכון. שכן, מדובר בהליך שלומדים אודותיו במהלך החיים. מדריך זה עולה לרשת, כדי להעלות את המודעות לנושא ולהציג בפניכם את הדרך הנכונה לביצוע ההליך. הישארו כאן ותהיו בטוחים שתכירו בו מקרוב ותבצעו אותו על הצד הטוב ביותר.

 

גישור – ההגדרה

נפתח את המדריך בהסבר קצר ופשוט אודות הליך הגישור, כדי שתוכלו להבין מה צפוי לכם בהמשך הדרך. נציין שזהו הליך שמתבצע בין שני צדדים שרוצים ליישב סכסוך או מחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט. אלה צריכים להסתייע בשירותיו של בעל מקצוע שנקרא מגשר והוא מוגדר כ"צד שלישי" בתהליך. שכן, הוא יסייע להם בהגעה להסכמות בצורה שיטתית, תוך שמירה על אובייקטיביות. בשורות הבאות נציג בפניכם את הטיפים שיאפשרו לבצע את הגישור באופן מיטבי.

 

טיפ ראשון – פנו למוסד מוכר ומומלץ

אם אתם רוצים לבצע את הליך הגישור באופן יעיל, עליכם לקרוא תחילה פרטים על תהליך גישור במוסד הישראלי לבוררות. שכן, זהו המוסד המוכר ביותר בישראל בכל הנוגע להליכי גישור. המומחים שעובדים בו מסייעים ביישוב סכסוכים ומחלוקות תוך הגעה לפשרה בצורה יעילה.

 

טיפ שני – תכירו את סוגי הגישור

הגישור נחשב לפתרון נפוץ ביותר ליישוב סכסוכים במגוון רחב של תחומי חיים. בחרנו להציג את העובדה הזו בפניכם, כדי לעודד אתכם לפנות לבעל מקצוע שיבדוק אם הסכסוך שלכם יכול להיפתר באמצעות הליך זה. באותה הזדמנות, נציג בפניכם את סוגי הגישור הנפוצים ביותר שעשויים לבוא לידי ביטוי בתחום העסקי, הבין אישי ועוד:

  • גישור בין רשות לאזרח
  • גישור בין יורשים
  • גישור פלילי
  • גישור בין עובד ומעביד
  • גישור להליך גירושין
  • גישור בעקבות סכסוכי שכנים

 

טיפ שלישי – תקראו חוות דעת מהימנות טרם הבחירה במגשר

רגע לפני שהמדריך יסתיים, עליכם לדעת שהבחירה במגשר חייבת להתבצע בסבלנות רבה. שכן, אתם צריכים להיות בטוחים ב – 100% שמדובר בבעל מקצוע שעונה על 4 הקריטריונים הבאים:

  • בעל הסמכה
  • בעל ניסיון רב בתחום הסכסוך שלכם
  • אמין
  • אדיב

 

תוכלו לבדוק את כל הפרטים הללו במינימום מאמץ, תוך קריאת חוות דעת שמופיעות בפלטפורמות מהימנות ברחבי הרשת, לדוגמא: לשונית הביקורות של גוגל (שמאפשרת לראות גם דירוג של המגשר), קבוצות פייסבוק ופורומים שעוסקים בתחום המשפט.

 

השורה התחתונה – הגיע הזמן לבחור נכון

הליך הגישור צריך להתבצע בהתאם לטיפים שהוצגו בפניכם לעיל. כעת אתם מכירים בהם מקרוב, כך שנותר לכם רק ליישם אותם ולהיות בטוחים בכך שתבצעו את ההליך על הצד הטוב ביותר. נאחל בהזדמנות זו שתמיד תדעו לקרוא מדריכים מקצועיים כמו זה, לפני שתגיעו להחלטות הרות גורל בחייכם.

גישור

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם
איש מבוטח
ביטוחים
2 ביטוחים שחובה לעשות בטיול קרוואנים בחו"ל

טיול קרוואנים לחו"ל הוא טיול מהנה לכל המשפחה. החוויות, המקומות, היציאה מהקופסא, ואיך לא, השארת הדאגות מאחור. אולם, על מנת להשאיר באמת כל דאגה מאחור, כל טיסה מחייבת ביטוח נסיעות

עמלות
כללי
איך עובדות עמלות בבנק?

בעידן המודרני בו אנו חיים, כמעט בלתי אפשר להתנהל מבחינה כלכלית מבלי להחזיר בחשבון בנק. הבנק מאפשר לנו להחזיק את כספנו במקום בטוח, מבלי להצטרך למצוא מקומות מחבוא בבית שיכילו

בית מלגו
ביטוחים
מי אחראי לרכישת ביטוח בניין משותף

מזל טוב! רכשתם דירה בבניין חלומותיכם! אך כעת, יש דבר מה חשוב ביותר שעליכם לדעת. כל בניין משותף יש לקחת עבורו פוליסת ביטוח ייחודית. בניגוד לביטוחים האישיים שמבטחים את הרכוש

החזרי מס בעידן המודרני

ניתן לתעד את ראשיתו של גביית המס לתקופת מסעות הצלב, בה הכסף יועד למימון מסעות אלה. מאז ועד היום (וניתן להניח כי הדבר לא עתיד להשתנות בעתיד הקרוב), הורגלנו כי