שיטות לחישוב אחוזים בקלות ובמהירות

כשזה מגיע לנושא של חישוב אחוזים, רבים נוטים לאבד לרגע את עצמם ומתחילים להסתבך ולא כל כך יודעים מהי הדרך הקלה והנכונה והכי חשוב מדויקת לחישוב אחוזים בקלות.

אז רגע אחד לפני שאתם שולפים מחשבון אחוזים ומתחילים ללחוץ על המספרים שיתנו לכם את התוצאה, בואו תנסו ללמוד משהו חדש ותכירו כמה שיטות לחשב בקלות אחוזים בלי צורך בכלל במחשבון.

 

שיטות מעולות לחישוב אחוזים

יש לא מעט שיטות לחשב אחוזים, לכל אחד יש את הדרך שלו שהוא מכיר ולמד אותה ואיתה הוא ממשיך כבר הרבה מאוד זמן, למרות זאת החלטנו הפעם לקבץ שיטות שבאמת יקלו עליכם ויהפכו את החישוב של האחוזים למשהו הרבה יותר פשוט וקל עבורכם.

 

שיטה לחישוב אחוזים (הכפלת האחוז בסכום הכולל)

השיטה הראשונה והמוכרת לכולם היא חישוב האחוז אותו אנו רוצים להוציא מהשלם, במספר עצמו ולאחר מכן לחלק את המספר שהתקבל ב 100.

אם נניח אנו רוצים לחשב 25 אחוזים מתוך 200 אנו נכפיל 25*200 ותתקבל התוצאה שהיא חמשת אלפים 5000 את אותם חמשת אלפים שהתקבלו אנו נחלק ב 100, לאחר מכן תתקבל התוצאה 50 שזה הכמות בסכום, כלומר 25 אחוזים מתוך 200 הם 50 .

בחלק זה יש עלינו קודם כל להבין מהו המספר השלם, לאחר שהבנו וראינו מהו המספר השלם ממנו אנו רוצים להוציא את האחוזים, יש עלינו להבין מהם האחוזים אותם נרצה לחשב, כלומר מהו המספר של האחוזים, אותו אנו נכפיל במספר השלם ממנו נרצה לחשב את סכום האחוזים ואז נחלק ב 100, המספר 100 מייצג את 100 אחוזים של שלם.

 

שיטת קוביות האחוזים (חלוקת הסכום לקוביות אחוז)

שיטת קוביות האחוזים היא שיטה נוחה מאוד, אבל היא מתאימה בעיקר למספרים קטנים, במספרים גדולים שיטת חישוב זאת כבר הופכת להיות מעט יותר מורכבת אבל בכל זאת כדאי לכם להכיר גם את שיטת קוביות האחוזים.

ראשית בשביל לחשב את קוביות האחוזים אנו צריכים למצוא מהו המספר השלם, נניח המספר השלם שלנו הוא 200, מתוך המספר 200 אנו כבר יודעים שאחוז אחד הוא 2 , ואם אנחנו רוצים לחשב נניח 10 אחוז מתוך 200, כל מה שאנחנו צריכים לעשות הוא פשוט מאוד, אנחנו צריכים להכפיל את האחוז האחד שהתקבל שהוא 2 ב 10 האחוזים שאותם אנו רוצים לחשב ומתקבלת התוצאה 20 .

אמנם השיטה השנייה שנקראת קוביות האחוזים היא יותר מורכב, אבל היא בהחלט מעודדת את החשיבה וההבנה של מהו אחוז אחד מתוך כל שלם שיהיה, ברגע שאנו יודעים לחלק את השלם הזה לאחוז אחד, עם הזמן והתרגול גם יבואו מספרי אחוזים יותר גדולים אותם אנו נדע לחלק ביתר קלות ומהירות, כל מה שנשאר לנו הוא רק לדעת מהו האחוז אותו אנו רוצים לקבל ולחשב אותו גם בלי מחשבון.

הסבר על אחוזים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
כללי
אילו שכירים זכאים להחזר מס

לכל מדינה ברחבי הגלובוס יש חוקים וסדרים משלה, יש מדינות בהם החוק והסדר פרוצים וכל המדינה מתנהלת בצורה שאינה מסודרת, לעומת זאת ישנם מדינות, כמו מדינת ישראל, בה יש חוקים

בשר בצלייה
כללי
האם רכישת גריל גז זו השקעה משתלמת

אופי התזונה והדרך שבה מכינים את המזון, מהווים חלק חשוב בשגרת החיים של יחידים ומשפחות. אחד הדברים המכתיבים את אופי התזונה הוא, לרוב, הסביבה המיידית ואופי התזונה הכללי באזור. כך

אישה מול מחשב
כללי
טיפים להנהלת חשבונות באינטרנט

בעלי עסקים ומוטרדים לגבי נושא ניהול הכספים? יש לנו את הפתרון בשבילכם והטיפים חשובים ביותר שעליכם לדעת.   הנהלת חשבונות – פרוצדורה מורכבת ניהול עסק הוא בהחלט לא דבר קל,