איך להתחיל לסחור בשוק ההון – 5 צעדים פשוטים

מעוניינים להצטרף לאלפי הישראלים אשר סוחרים בשוק ההון? להלן חמישה צעדים, כך שגם אתם תוכלו לבצע מסחר עצמאי באופן יעיל.

  1. הגדרת המטרות – על מנת להתחיל לסחור בשוק ההון ישנה חשיבות רבה לחשיבה מעמיקה על מטרות ההשקעה וכן מתי תזדקקו לכסף. למעשה, ע"פ מומחים בתחום שוק ההון מבלי להגדיר את היעדים העתידים לא ניתן לסחור באופן איכותי, זאת משום שמדובר בהשקעה לטווח ארוך אשר מחייבת חשיבה מעמיקה על המטרות הכלכליות וזאת על מנת שבסופו של דבר אכן תוכלו לעמוד בהן.
  2. ביצוע השקעות לטווח ארוך – כיום, הפרקטיקה הנהוגה בשוק ההון היא לחתום על חוזים עתידים אשר הם ארוכי טווח, וזאת על מנת שניתן יהיה ליטול סיכונים גדולים יותר. חשוב לזכור כי מדובר בענף בעל סיכונים רבים, לטובה ולרעה, ועל כן חתימה על חוזה עתידי אשר מבטיח התחייבות ארוכת טווח בין הצדדים תאפשר לכם גמישות רבה יותר כמו גם הערכת סיכונים לאורך הזמן, זאת בניגוד להשקעה קצרת מועד אשר עלולה להעמיד את הכספים אשר נסחרים בבורסה בארץ או בעולם בסיכון רב.
  3. ביצוע ניתוח סיכונים – כאמור, ענף שוק ההון הוא ענף בעל רמת סיכון גבוהה ועל כן חשוב לבדוק את מידת הסיכון באפיק ההשקעה אותו בחרתם, כלומר – אפשרות כי ההשקעה הראשונית אשר בוצעה לא תניב בסופו של דבר את התשואה, ובכך לא הגשמתם את היעדים אותם הגדרתם כפי שפורט בסעיף הראשון. על כן, חשוב לזכור כי במידה ואתם מעוניינים לסחור בשוק ההון ישנה חשיבות עליונה להבנה והפנמה כי מדובר בשוק מסוכן, וכי התשואות הגבוהות והמניבות יגיעו רק באמצעות ביצוע סיכונים, גם באופן עצמאי. גלה על מסחר עצמאי בשוק ההון באמצעות מדריכים שונים, וזאת על מנת שתוכל להבין היטב את הסיכונים העומדים בפניך.
  4. פיזור נכסים – במידה ואתם מעוניינים להתחיל ולסחור בשוק ההון, מומחים בתחום ממליצים לפזר את ההשקעות למספר אפיקים, ולא להשאיר את כל הביצים בסל אחד. הסיבה לכך היא שככל שתיק ההשקעות שלכם יהיה מפזור יותר, כך התנודתיות שלו תפתח וכתוצאה ישירה לא תיפגע התשואה.
  5. התייעצות עם מומחה לתחום – עבור רוב הציבור, שוק ההון הוא מורכב להבנה ועל כן רבים נרתעים, זאת למרות הכלים המתקדמים אשר מאפשרים לבצע השקעה באופן עצמאי ובביטחון גבוה. לכן, אם אתה חש כי אינך יודע כיצד להתחיל או מעוניין לקבל טיפים, מומלץ לפנות לחברה מקצועית או לאיש מקצוע אשר בקיא בשוק ההון, וזאת על מנת שתוכל להבין טוב יותר מהם אפיקי ההשקעה "הבטוחים" ביותר, מהי התשואה אשר תניב לך את הסכום הגדול ביותר כמו גם חתימה על הסכם עתידי אשר יבטיח את ההתחייבות בין שני הצדדים
השקעה

השארת תגובה