חיפוש

 3 סוגי ביטוחים קריטיים לבעלי נכסים

בתור בעלי נכס, אתם רוצים להגן עליו כמה שיותר. אתם דואגים לתחזוקה שוטפת, לסביבה נאותה ולמה שרק אפשר. הבעיה היא שפעמים רבות אין לנו שליטה על דברים המתרחשים וכך, לא מעט בעלי נכסים מוצאים את עצמם נדרשים לשלם סכומים גבוהים לכיסוי נזקים והפסדים שהנכס שלהם גרם להם. ריכזנו לכם כאן את הביטוחים שאתם חייבים להכיר אם יש לכם נכס משלכם.

 

ביטוח מבנה

הביטוח העיקרי שאתם חייבים להכיר הוא ביטוח מבנה במסגרתו חברת ביטוח מעניקה כיסוי ביטוחי למבנה הנכס שלכם. במקרה שהנכס נפגע כתוצאה מגורם המופיע בתקנון חברת הביטוח (שריפה, גניבה, רעידת אדמה וכו'), המבוטח יקבל כיסוי לתיקון עלויות התיקונים הנדרשים.

חשוב לציין כי ביטוח מבנה הוא ביטוח הנרכש גם במסגרת תהליך לקיחת משכנתא: הבנק רוצה לבטח את עצמו מפני ירידת ערך הנכס וכך הוא מתנה את אישור המשכנתא ברכישת ביטוח מבנה וביטוח חיים. הבעיה היא שיש אנשים שלאחר שהם מקבלים את ההלוואה, הם מבטלים את הביטוח וחבל.

ביטוח מבנה

ביטוח תכולה

אם יש לכם נכס בעל תכולה יקרה, חשוב שתרכשו ביטוח תכולה שיעניק לכם כיסוי ביטוחי לתכולה היקרה. זו יכולה להיות סחורה יקרה, ריהוט, מוצרי חשמל ועוד. שמאי רכוש יגיע לאמוד את שווי התכולה ובהתאם להערכתו מחיר הפוליסה יקבע.

ביטוח תכולה

ביטוח בניין משותף

אם הדירה שרכשתם ממוקמת בבניין משותף, בתור הבעלים שלה, אתם אחראיים למה שקורה בשטחים המשותפים בבניין: חדר מדרגות, מעלית, מקלט ועוד. אדם שנפגע בשטח כזה כתוצאה מרשלנות של דיירי הבניין, רשאי לתבוע את דיירי הבניין על המפגע. בכדי להימנע מתביעות כאלו חשוב שתכירו את ביטוח בניין משותף המעניק כיסוי ביטוחי לדיירי הבניין מפני תביעות של צד שלישי.

ביטוח זה כולל מגוון כיסויים: על המבנה המשותף, על הרכוש המשותף, על הנזקים הנגרמים לצד שלישי ועוד. הדיירים הם אלו שמחליטים אילו כיסויים הם מעוניינים לשלב בפוליסת הבניין שלהם.

 

על מה חשוב לשים דגש ברכישת ביטוח?

ברכישת ביטוח חשוב לבדוק את אמינות חברת הביטוח בה הפוליסה נרכשת. יש לא מעט חברות ביטוח, אך מעט מהן מציעות שירות אדיב עם ראייה אמיתית של צרכי הלקוח. כשאתם הולכים לרכוש ביטוח, ולא משנה עבור מה, בדקו מספר נתונים:

  • מה גובה הכיסוי המתקבל
  • מהן ההחרגות על הפוליסה
  • האם ניתן לרכוש הרחבות להגדלת ההיקף הביטוחי
  • האם הביטוח עונה לצרכים הקיימים?
  • מה מחיר הפוליסה ביחס לביטוחים אחרים?
  • מה גובה ההשתתפות העצמית בעת מימוש הביטוח?
  • האם יש צורך בחידוש הביטוח כל תקופה והאם יש כפל ביטוחי

 

בסופו של דבר, תפקיד הביטוחים הוא להעניק מעטפת הגנה לבעל הנכס. בעל נכס שמרגיש מאוים מנתונים מסוימים כמו בניין בו המעלית נתקעת פעמים רבות, יכול לאגד את דיירי הבניין לרכוש ביטוח ציוד הנדסי שיכסה את עלויות תיקון המעלית בכל פעם.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם
עורך דין משפחה
עריכת דין
מה כרוך בגירושין לאחר נישואים קצרים?

גירושין אף פעם אינם קלים, וזה יכול להיות מצער במיוחד כשהם מתרחשים לאחר נישואים קצרים. כמו בגירושין לאחר נישואים ארוכים, תהליך סיום הנישואים כרוך בהליכים ושיקולים משפטיים. הנה מה שצריך

כללי
ייעוץ משכנתא – האם אתם זקוקים לכך?

עד לפני כמה שנים לא עניין אתכם בכלל לקנות דירה אך היום אתם מרגישים שהמצב שונה? כל החברים שלכם כבר קנו דירות ואתם מתחילים לחשוב שאולי הגיע הזמן שגם אתם