5 טיפים לניהול עסק מצליח

עסק מצליח הוא עסק מרוויח שיש לו קהל לקוחות וצובר במהלך השנים מוניטין. כל עסק שואף לכך ולכן הוא צריך לנקוט בפעולות מסוימות שיגרמו לו לפרוץ קדימה ולהתרומם. קיבצנו עבורכם 5 טיפים לניהול עסק מצליח.

 

לקבל ייעוץ עסקי

ליווי וייעוץ עסקי הוא הדבר הראשון שעסק צריך כדי להצליח. מדובר על ליווי עסקי מתחילת הקמת העסק ולכל אורך השנים בהן הוא קיים. ביחד עם זאת הייעוץ העסקי מתחלק לייעוץ אסטרטגי של בניית תכנית עסקית נקודתית וממוקדת ולייעוץ פיננסי.

כלומר, אם מדובר על עסק חדש הייעוץ ניתן לגבי בנית תכנית עסקית, גיוס משאבים ומימון ושיווק העסק. זאת לצד ארגון פיננסי וניהול סיכונים על מנת שהעסק יעמוד במסגרת האשראי, בהתחייבויות כספיות, בהגשת דו"חות ותשלומי מס וביטוח לאומי וכן הלאה.

 

לשווק את העסק

על מנת להתפתח העסק צריך שיווק נכון ופרסום. כיום מדובר על שיווק דיגיטלי הנעשה באמצעות שיווק אורגני, רשתות חברתיות, שליחת לידים, דפי נחיתה וכיוצא בזה. מומלץ לקבל ייעוץ שיווקי ממוקד ממקדמי מכירות מקצועיים שיבנו תכנית ממוקדת ויבצעו אופטימיזציה על מנת שהשיווק הדיגיטלי יצליח להביא לקוחות לעסק ולמכור.

 

טיפול בבירוקרטיה

לא משנה אם יש לכם עסק קטן, בינוני או גדול תצטרכו סיוע מקצועי בטיפול בכל הקשור להצהרות הון, דיווחי מס, מע"מ וכד'. מפתיחת תיק עוסק פטור או מורשה ברשויות המס ובביטוח לאומי ועד להגשת הדו"חות התקופתיים על מנת שתוכלו להתמקד במכירות ובמתן שירותים ללקוחות.

אלמנט זה כולל גם פתיחת חשבון עסקי שצריך להיות מנוהל באמצעות רואה חשבון אמין שיטפל בכל הבירוקרטיה. כך העסק לא יסתבך עם החוק ותהיה ביקורת על תזרים המזומנים ועל ההכנסות וההוצאות של העסק.

 

הטלת סמכויות ואחריות

בין אם יש לכם עסק עם שותפים ובין אם עסק עצמאי תצטרכו להטיל סמכויות על גורמים שונים כדי שלא יהיה עליכם עומס של ניהול העסק וכל הכרוך בו. כלומר, הטלת סמכויות על עובדים, סיוע של רואה חשבון או יועץ מס, חלוקת תפקידים בעסק, הטלת אחריות בין השותפים ועוד. ככל שהגדרת התפקידים בעסק תהיה ברורה מההתחלה, כך לא יהיו הפתעות והעסק ינוהל בצורה אופטימלית.

למשל, האחריות של הנהלת חשבונות או רואה חשבון שיטפל בהתנהלות החשבונית על מנת שלא יהיו לעסק גירעונות וכדי שתוכלו לקבל מעקב שוטף על ההוצאות.

 

להעניק ללקוחות שירות אופטימלי

הלקוחות הם אלו המניעים את העסק ולכן שירות הלקוחות צריך להיות מעולה. לפיכך, צריך להיות ער לצרכים של הלקוחות, לטפל בבעיות ממוקדות כמו משלוחים, אספקה, החזרים של מוצרים וכד'. לקוחות מרוצים ימשיכו לרכוש את השירותים של העסק ולכן הטיפול בהם משמעותי. לסיכום, שימו לב אם הלקוחות שלכם שמחים ומעורבים ואל תישאו בכל הנטל של העסק לבד.

ניהול עסק מצליח

 

 

 

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
קציצות
כספים
מה עדיף כלכלית: גריל גז או גריל פחמים?

הכנה של בשרים על האש היא חוויה יוצאת דופן, ארוחה מיוחדת אשר מרכזת יחד חברים ובני משפחה. בין אם אתם אוהבים להכין על הגריל שלכם נתחי בשר, או שאתם מעדיפים

השקעה נכונה
השקעות
למי יכול להתאים להחזיק נכס מניב

למי יכול להתאים להחזיק נכס מניב? זוהי אחת מהשאלות השכיחות ביותר שכל משקיע שואל את עצמו בתחילת הדרך. למראית עין נדמה כי נכסים מניבים למכירה יכולים להתאים לכל אחד, אך

החזר מס
מיסים
מדריך להגשת בקשה להחזר מס

תשלום המיסים הוא חלק שגרתי משגרת החיים של כל אזרח ישראלי שעבר את גיל 18, כאשר בין תשלומי המס הנפוצים והמוכרים ביותר נמצא התשלום למס הכנסה. חובת התשלום נקבעת באופן