חיפוש

5 כללים לבחירת הלוואה מיידית

לא מעט אנשים מספרים כי לא מעט פעמים הם נאלצו לקחת הלוואה מיידית, מהרגע להרגע. הסיכון בהלוואות אלו הוא ברור. אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו משלם מחיר יקר יותר מידי רק בגלל שהיה לחוץ כספית ולא היה פנוי לעריכת בירורים מקיפים לפני בחירת ההלוואה. ריכזנו לכם כאן את הנקודות הקריטיות בנושא. אם אתם מרגישים שעדיין אין לכם יציבות עם ההחלטה, פנו ליועץ פיננסי מקצועי לקבלת עזרה מקצועית. אז בואו נתחיל…

 

מה חשוב לבדוק בבחירת הלוואה מיידית?

בבחירת הלוואה מיידית יש לבדוק מספר נתונים כשהמרכזי שבהם הוא אמנם המחיר הסופי שתשלמו על ההלוואה.

 

מה יהיה גובה הריבית על ההלוואה?

כל גוף מימון מרוויח על נתינת הלוואות. הרווח מסתכם בריבית שתלמו על ההלוואה. חשוב שתבדקו את הריבית על ההלוואה במיוחד עם יש לכם מספר הצעות של הלוואות מיידיות. חוב לציין כי ההבדלים בין הריביות יכול להיות משמעותי מאוד בסופו של דבר למרות שבבחינה קלה נראה כי מדובר בדקויות האחוז… ישנם מחשבוני הלוואה באינטרנט באמצעותם תוכלו לחשב את גובה הריבית שתשלמו על ההלוואה.

 

מה גובה ההחזר החודשי האפשרי?

לפני לקיחת הלוואה חשוב לבדוק את היכולת האישית שלכם לעמוד בהתחייבות חודשית נוספת. בדקו מה גובה ההחזר האפשרי. אם אתם יכולים להתחייב על החזר חודשי של 500 ₪, אל תתפתו להלוואה בעלת החזר גבוה יותר שעלול להוביל אתכם לתקציב לא מאוזן.

 

מהם הסיכונים הנלווים להלוואה?

חשוב לבדוק את רמת הסיכון בלקיחת ההלוואה. על אילו מסלולים מתבססת ההלוואה. ניתן למצוא הלוואות בהן הקרן מוצמדת לעליות המדד וכך החוב תופח יותר ויותר. יש הלוואות הצמודות לשער המט"ח וכל שינוי בשער החליפין משפיע עליהן לרעה. בדקו זאת מראש.

 

האם אתם צריכים לשלב תקופת גרייס?

יש מקרים בהם נלקחת הלוואה, אך היכולת להחזיר אותה מתחילה רק תקופה לאחר קבלתה. במקרים כאלו יהיה נכון לשלב מסלול גרייס בו בתחילת תקופת ההלוואה הלווה לא נדרש לשלם על קרן ההלוואה. היזהרו מהלוואות הכוללות ריבית דריבית בגלל שהן מציעות דחייה של פירעון ההלוואה.

 

מה גובה העמלה על פירעון מוקדם?

האם תוכלו לפרוע את ההלוואה בכל רגע נתון? ישנן הלוואות שעל פריעתן הלווה משתלם עמלה יקרה ולא כדאית. חשוב לבדוק זאת קודם לכן למניעת עוגמת נפש מיותרת.

 

אמינות הגוף המממן

קריטי ביותר לבדוק את אמינות הגוף המממן. אף אחד לא מעוניין להסתבך בשוק האפור… וודאו שאתם פונים לגוף המורשה לעסוק בנתינת הלוואות מטעם משרד האוצר והרשות לשוק ההון.

 

לסיכום

בבחינת מספר הלוואות מיידיות יש נקודות שכדאי לבדוק. ההמלצה היא לבנות סדר עדיפויות וכך לבדוק איזו הלוואה מתאימה יותר. בדיקת האפשרויות היא חשובה ולא כדאי לוותר עליה. בפרט כשהיא מונעת עוגמת נפש רבה בהמשך.

מחשבון

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם
מנוף
טיפים פיננסים
5 כללים לתמ"א 38 מוצלח

בשנת 1837 חוותה ארץ ישראל בכלל, והעיר צפת בפרט, את אחת רעידות האדמה הכי קשות שהיו באזור אי פעם. צפת, שהייתה עיר מסחר עשירה ומשגשגת – הפכה תוך מספר רגעים

שעון ומטבעות
הלוואות
6 מקומות בטוחים להלוואה

יוקר המחיה המאמיר מחודש לחודש לא מותיר הרבה ברירות. בפרט למי שמעוניין להתקדם ולרכוש נכס או להקים עסק… הצורך בהלוואה הוא נורמלי ולגיטימי. ענף ההלוואות בישראל פורה ויש מקומות רבים