חיפוש

5 כללים לבחירת הלוואה מיידית

לא מעט אנשים מספרים כי לא מעט פעמים הם נאלצו לקחת הלוואה מיידית, מהרגע להרגע. הסיכון בהלוואות אלו הוא ברור. אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו משלם מחיר יקר יותר מידי רק בגלל שהיה לחוץ כספית ולא היה פנוי לעריכת בירורים מקיפים לפני בחירת ההלוואה. ריכזנו לכם כאן את הנקודות הקריטיות בנושא. אם אתם מרגישים שעדיין אין לכם יציבות עם ההחלטה, פנו ליועץ פיננסי מקצועי לקבלת עזרה מקצועית. אז בואו נתחיל…

 

מה חשוב לבדוק בבחירת הלוואה מיידית?

בבחירת הלוואה מיידית יש לבדוק מספר נתונים כשהמרכזי שבהם הוא אמנם המחיר הסופי שתשלמו על ההלוואה.

 

מה יהיה גובה הריבית על ההלוואה?

כל גוף מימון מרוויח על נתינת הלוואות. הרווח מסתכם בריבית שתלמו על ההלוואה. חשוב שתבדקו את הריבית על ההלוואה במיוחד עם יש לכם מספר הצעות של הלוואות מיידיות. חוב לציין כי ההבדלים בין הריביות יכול להיות משמעותי מאוד בסופו של דבר למרות שבבחינה קלה נראה כי מדובר בדקויות האחוז… ישנם מחשבוני הלוואה באינטרנט באמצעותם תוכלו לחשב את גובה הריבית שתשלמו על ההלוואה.

 

מה גובה ההחזר החודשי האפשרי?

לפני לקיחת הלוואה חשוב לבדוק את היכולת האישית שלכם לעמוד בהתחייבות חודשית נוספת. בדקו מה גובה ההחזר האפשרי. אם אתם יכולים להתחייב על החזר חודשי של 500 ₪, אל תתפתו להלוואה בעלת החזר גבוה יותר שעלול להוביל אתכם לתקציב לא מאוזן.

 

מהם הסיכונים הנלווים להלוואה?

חשוב לבדוק את רמת הסיכון בלקיחת ההלוואה. על אילו מסלולים מתבססת ההלוואה. ניתן למצוא הלוואות בהן הקרן מוצמדת לעליות המדד וכך החוב תופח יותר ויותר. יש הלוואות הצמודות לשער המט"ח וכל שינוי בשער החליפין משפיע עליהן לרעה. בדקו זאת מראש.

 

האם אתם צריכים לשלב תקופת גרייס?

יש מקרים בהם נלקחת הלוואה, אך היכולת להחזיר אותה מתחילה רק תקופה לאחר קבלתה. במקרים כאלו יהיה נכון לשלב מסלול גרייס בו בתחילת תקופת ההלוואה הלווה לא נדרש לשלם על קרן ההלוואה. היזהרו מהלוואות הכוללות ריבית דריבית בגלל שהן מציעות דחייה של פירעון ההלוואה.

 

מה גובה העמלה על פירעון מוקדם?

האם תוכלו לפרוע את ההלוואה בכל רגע נתון? ישנן הלוואות שעל פריעתן הלווה משתלם עמלה יקרה ולא כדאית. חשוב לבדוק זאת קודם לכן למניעת עוגמת נפש מיותרת.

 

אמינות הגוף המממן

קריטי ביותר לבדוק את אמינות הגוף המממן. אף אחד לא מעוניין להסתבך בשוק האפור… וודאו שאתם פונים לגוף המורשה לעסוק בנתינת הלוואות מטעם משרד האוצר והרשות לשוק ההון.

 

לסיכום

בבחינת מספר הלוואות מיידיות יש נקודות שכדאי לבדוק. ההמלצה היא לבנות סדר עדיפויות וכך לבדוק איזו הלוואה מתאימה יותר. בדיקת האפשרויות היא חשובה ולא כדאי לוותר עליה. בפרט כשהיא מונעת עוגמת נפש רבה בהמשך.

מחשבון

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם
איש וקופסאות
למבוגרים
מה העלות של ויאגרה טבעית מול התרופה המוכרת

בשנים האחרונות עולם המוצרים הטבעיים הולך ותופס נפח גדול יותר על המדפים של רשתות הפארם השונות, ולא בכדי. המוצרים הטבעיים בכל תחום – חדר המיטות, מאכלים, שמנים ועוד הביאו איתם

בניין
משכנתאות
משכנתא לדירה להשקעה

מעוניינים לרכוש דירה נוספת להשקעה לטווח קצר או ארוך וזקוקים לסיוע בתכנון המשכנתא? במאמר זה תקבלו את כל הפרטים הנחוצים לתכנון נכון של משכנתא לדירה להשקעה. בשנים האחרונות, ישראלים רבים

חשבונית
טיפים פיננסים
האם רק רואה חשבון יכול להוציא תלושי שכר?

תלוש השכר כולל בתוכו נתונים רבים אודות השכר החודשי של העובד, ביניהם הפרשות וניכויים לטובת רשויות המס (מס הכנסה, ביטוח לאומי), הפרשות לקופות גמל וקרנות השתלמות, יתרה של ימי חופש