5 כללים לתמ"א 38 מוצלח

בשנת 1837 חוותה ארץ ישראל בכלל, והעיר צפת בפרט, את אחת רעידות האדמה הכי קשות שהיו באזור אי פעם. צפת, שהייתה עיר מסחר עשירה ומשגשגת – הפכה תוך מספר רגעים לעי חורבות. למה זה מעניין אתכם שלפני 100 שנים הייתה רעידת אדמה? בגלל שמומחים סוברים שרעידת אדמה בסדר גודל כזה מתרחשת באזורנו פעם ב-100 שנים.

אם התחלתם לדאוג – הרשו לנו לנסות להרגיע אתכם. מדינת ישראל פרסמה את תוכנית המתאר הארצית להתכוננות לרעידות אדמה – תמ"א 38. אל תבלבלו בין פינוי בינוי לבין תמ"א 38 – מדובר בתוכניות שונות, עם מטרות שונות והטבות שונות מהמדינה. כדי לעזור לכם לעבור את פרויקט התמ"א 38 שלכם בשלום, ריכזנו עבורכם 5 כללים שחשוב ליישם.

 

  1. לבחור רק בחברה יזמית מנוסה

זה לא משנה אם אתם חושבים על פינוי בינוי בירושלים או על תמ"א 38 בבית שאן – אתם חייבים לעבוד אך ורק עם חברה יזמית בעלת קרדיט וניסיון. החברה היזמית שתבחרו יכולה להיות הגורם הכי חשוב בפרויקט, לצד זהות הקבלן. חברה יזמית קטנה ולא מוכרת תוכל להציע לכם הצעה גדולה יותר, אבל לא בהכרח תעמוד בה.

 

  1. הכירו את הזכויות שלכם

לדיירים יש זכויות אשר קבועות בחוק. תוכלו למצוא אותן באתר 'כל זכות' ובאתרים נוספים ברחבי האינטרנט. עמדו על הזכויות שלכם במשא ומתן ובחתימת החוזה מול החברה היזמית. זכרו – ידע הוא כוח.

 

  1. לא לעבוד עם קבלן לא מורשה

לעיתים קרובות בתחום הבנייה, אנשים מנסים "לעגל פינות" ולחסוך בעלויות. עבודה עם קבלן שאינו מרשה אולי תחסוך לכם כסף – אבל יכולה גם להוביל ליותר נזק מתועלת. אתם חייבים לבחור לפרויקט שלכם קבלן מורשה, שכבר היה מעורב בעבר בפרויקטים של תמ"א 38. לעיתים ניתן למצוא חברה יזמית שהיא גם חברה קבלנית, וזהו הפתרון הטוב ביותר.

 

  1. לשמור על שקיפות

כשאתם עובדים על פרויקט תמ"א 38, אתם צריכים לזכור שאתם קבוצה של דיירים. כשאין שקיפות בהתנהלות – אנשים מתחילים להיות חשדניים, ובצדק. כל עוד כולם יודעים איפה עומד הפרויקט, קל יותר להגיע להסכמות ולקדם את הפרויקט.

 

  1. לזכור שמדובר במרתון, לא בספרינט

    עד כמה שהיינו רוצים שפרויקט תמ"א 38 יתחיל ויגמר תוך שבוע, המציאות היא אחרת. תמ"א 38 לוקח זמן. קחו נשימה עמוקה והתאזרו בסבלנות – זה שווה את זה. תסמכו על החברה והקבלן.

 

סיכום

לסיכום, תמ"א 38 יכול להביא לכם הרבה ברכה – או הרבה מאוד כאבי ראש. כדי לעבור את פרויקט התמ"א 38 בבניין שלכם בשלום, חשוב ליישם את הכללים שציינו כבר מההתחלה. לרמה והניסיון של הקבלן והחברה היזמית יש חשיבות מכרעת להצלחת הפרויקט. תמ"א 38 יכול לגרום לכם להכפיל את שווי הנכס שלכם, כל שאתם צריכים לעשות הוא לחתום על הסכם מול החברה היזמית הנכונה.

פועלים

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם
מהפכה בביטוח ראשית
כללי
הר הביטוח – מהפכה בענף הביטוח

הקמתו של אתר אינטרנט שמרכז את כל פוליסות הביטוח הקיימות לכל מבוטח ואשר נקרא "הר הביטוח" הוא אחד המהלכים החשובים ביותר שנעשה בענף הביטוח בישראל. הר הביטוח – המהפכה הגדולה

מס ראשית
מיסים
המידע החשוב ביותר על מיסים

כל חייל משוחרר, סטודנט ובעצם כל אחד שנכנס למעגל העבודה, מתחיל לשמוע מסביבו מושגים לא מוכרים כמו פנסיה, קופות גמל, ביטוח חיים, ביטוח לאומי. את כל הביטויים האלה ניתן להכניס